Васадзе вирішив позбутися дрібних акціонерів УкрАвто

23 травня 2018, 16:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Власник Української автомобільної корпорації (УкрАвто) Таріел Васадзе запустив процедуру примусового викупу акцій (сквіз-аут) у міноритаріїв.

Про це корпорація повідомила у системі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР), передає finclub.

Зараз Васадзе належить 95,7% від статутного капіталу УкрАвто. Також наголошується, що найвища ціна акції становить 90 грн. Обслуговувати транзакції буде ПУМБ і Укргазбанк.

Відео дня

Нагадаємо, прийнятий 23 березня 2017 року закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині підвищення рівня корпоративного управління в АТ ввів в законодавче поле країни процедури squeeze-out і sell-out (примусовий викуп і примусовий продаж акцій).

Згідно з його вимогами, після концентрації будь-якою особою або групою афілійованих осіб контрольного або значного контрольного пакета міноритарії мають право вимагати від мажоритарія викуп належних їм акцій. У свою чергу, в разі домінуючого контрольного пакета мажоритарій може зажадати обов'язкового продажу акцій міноритаріями.


УкрАвто зареєстрована в 1992 році. Володіє контрольним пакетом акцій ЗАЗу, польського автозаводу FSO. До структури корпорації входять близько 400 автосервісних підприємств у всіх містах України, дистриб'юторські та дилерські компанії провідних автомобільних брендів, а також мережа автозаправних комплексів. Кінцевим бенефіціаром корпорації є Таріел Васадзе.

У числі партнерів - DaimlerChrysler, General Motors, KIA Motors, Nissan, Toyota, Chery, АвтоВАЗ.

Згідно міжнародних стандартів фінансової звітності, УкрАвто закінчила 2017 рік з прибутком 254,7 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X