Вартість купейних квитків хочуть підвищити до рівня авіалоукостів

5 червня 2018, 08:52

Укрзалізниця розглядає підвищення цін на квитки в купейні вагони і СВ. Крім того, компанія пропонує розділити поїзди далекого прямування за категоріями і комфортом.

Про це розповів в.о. глави Укрзалізниці Євген Кравцов у інтерв'ю газеті Деловая столица.

"У перевезеннях далекого прямування великий сегмент несоціальних перевезень. Якщо вартість купе фірмового поїзда - 500-600 грн, а економічно обґрунтований рівень - 800 грн, це вже не соціальні перевезення. Якщо квиток СВ коштує 1 тис. грн, а економічно обґрунтований рівень - 1, 4 тис. грн, це також не соціальні перевезення, це не підтримка бідних...", - заявив Кравцов.

Відео дня

При цьому глава УЗ відзначив, що "просуває" ідею категоризації поїздів, тобто поділу за категоріями і комфорту.

"У нас немає проблем з продажем квитків категорії СВ, а про купе взагалі мовчу. Швидше, виникає ситуація, коли плацкарти не розкуповуються. Ми бачимо високий попит на квитки класу "комфорт" і "люкс", – зазначив він. На його думку, державне регулювання цін може бути у категорій "стандарт" і "економ", на рівні класу "комфорт" може бути конкурентна ціна.

Кравцов також висловив думку про необхідність привести вартість квитків у відповідність з ринковими вимогами, при цьому не забуваючи про соціальну складову, яка також має бути забезпечена.

"В категорії "економ" має залишитися до 10% поїздів далекого прямування, все інше має перейти в "стандарт" або "комфорт". Це дозволить забезпечити соціальні потреби і збільшити дохідну частину Укрзалізниці за рахунок несоциальной частини перевезень. В свою чергу, це зменшить перехресне субсидування, і кошти, які ми заробляємо на вантажних перевезеннях, можна буде вкладати в оновлення вантажних поїздів, інфраструктуру і все інше", – повідомив глава Укрзалізниці.

Він також заявив, що вартість послуг на залізничні перевезення повинна знаходитися між автобусним і авіаційним транспортом.


Укрзалізниця була перетворена на акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Показати ще новини
Радіо NV
X