Цінний матеріал. Ціна алюмінію перевищила $3000 за тонну вперше за більш ніж 13 років

11 жовтня 2021, 15:09

Ціни на алюміній досягли максимального значення з липня 2008 року. Це вже другий раз з початку вересня, коли ціни на цей метал оновлюють багаторічний рекорд.

Вартість січневого ф'ючерсу на алюміній перевищила позначку в $3000 за тонну в ході торгів на Лондонській біржі металів (LME) 11 жовтня, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на дані біржі.

Відео дня

За даними на 11:44 ф'ючерс з поставкою в січні 2022 року подорожчала більш ніж на 2% до даних п'ятниці, до $3030 за тонну.

Відзначається, що з початку року ціни на алюміній зросли на 50% на тлі відновлення економіки після локдаунів. Цей метал має попит у багатьох секторах: від виробництва пивних банок до збірки iPhone, а також виключно енергомісткий.

Як зазначає агентство, свіжий імпульс ціни отримали завдяки обмеженню енергоспоживання в промисловості Китаю і викликаного цим скорочення потужностей, що породжує ризик глобального дефіциту металу.

Нагадаємо, що на початку вересня ціни на алюміній росли на тлі перевороту в Гвінеї. Тоді ціни зросли до максимального за 10 років рівня. Ситуація в Гвінеї, яка є великим постачальником бокситів, необхідних для виробництва алюмінію, посилила побоювання з приводу поставок сировини, потрібного для виробництва цього металу.

Тоді наголошувалося, що зростання цін зіграє на руку виробникам металу, багато з яких останні кілька років страждали через низькі цін і випускали алюміній собі в збиток.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X