В НБУ розповіли, як карантин вплинув на ринок праці
Більшість українських підприємств очікують зниження товарообігу та обсягу виробництва, однак поки не налаштовані на звільнення працівників.
Про це повідомили в Нацбанку.
Позачергове опитування керівників великих та середніх підприємств, проведене НБУ в період з 30 березня до 1 квітня, показало, що більшість підприємств очікує зниження товарообігу чи обсягу виробництва. Найпесимістичніше налаштовані підприємства торгівлі та імпортери. За минулий тиждень підприємства, які працюють на внутрішньому ринку, поліпшили свої очікування порівняно з першим тижнем карантину.

Близько 77% опитаних підприємств не очікує змін у кількості працівників. Більше того, частка тих, хто очікує зменшення працівників, за останній тиждень знизилася. Серед тих, хто очікував зниження кількості працівників, — підприємства-імпортери та торгівлі.

Протягом другого тижня карантину кількість нових вакансій продовжувала знижуватися, хоча й меншими темпами, ніж за перший тиждень. За два тижні їх кількість впала на 34% через погіршені очікування підприємців щодо майбутніх доходів.
Кількість нових резюме після зниження в перший тиждень карантину (вірогідно через рекомендації самоізолюватися) надалі практично не змінювалася. Практично в усіх видах діяльності зріс показник навантаження (відношення кількості резюме до кількості вакансій) за винятком роздрібної торгівлі та фінансів.

В Україні офіційні дані про безробіття в березні будуть відомі в квітні. За підрахунками Торгово-промислової палати України, кількість безробітних у період карантину фактично збільшилася на 0,5−0,7 млн осіб — до 2,0−2,2 млн людей. За даними кадрового порталу hh.ua, в Україні за перші 12 днів карантину (12−23 березня) кількість людей, які шукають роботу, зросла майже на 60% у порівнянні з аналогічним періодом у лютому. Низка українських компаній повідомили, що більшість їхніх співробітників зараз не працюють. Наприклад, 78% з 4500 співробітників аеропорту Бориспіль відправили в оплачувану відпустку. 90% співробітників авіакомпанії МАУ вимушено перебувають у відпустці за власний кошт.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.