Плач Ярославни. Жеваго і Косюк посперечалися про стан української економіки

16 травня 2019, 16:18

16 травня українські бізнесмени Костянтин Жеваго і Юрій Косюк посперечалися про стан української економіки на Міжнародній інвестиційній конференції, організованій компанією Concorde Capital.

Жеваго заявив, що в останні роки в Україні "не було ніякого економічного зростання".

"Коли ВВП зростає на 2,9% і при цьому залізничні перевезення падають, а споживання електроенергії в країні, що розвивається, якою ми є сьогодні, стагнує або падає теж, це говорить про те, що Міністерство фінансів з Національним банком або фальсифікують статистику, або інтерпретують статистику таким чином, що суто методологічно, як сьогодні вони це пояснюють, ми добиваємося такого зростання і такого ВВП. Зокрема, минуле економічне зростання було досягнуто завдяки тому, що були підвищені ціни на газ, електроенергію і комунальні тарифи", - сказав він.

Відео дня

Жеваго додав, що не розуміє, чому при негативному торговому балансі в Україні зростає курс нацвалюти і "чому він забезпечує 20% прибутковості в доларах США людям, які купують бонди".

"Це нонсенс. Ніхто ніколи в житті не буде фінансувати виробництво, якщо безризиково можна вкластися під 20% в державні цінні папери і це при стабільному або падаючому курсі", - заявив він.

Косюк назвав висловлювання Жеваго "плачем Ярославни": "Послухав своїх колег. Такий плач Ярославни. Не розумію, перед ким колеги виступають - перед інвесторами, яким цікаві українські підприємства, чи це наряд уряду або президенту, що він повинен робити. То давайте зустрінемося з президентом і йому розповімо".

Бізнесмен додав, що Україна є хорошим місцем для ведення бізнесу, "тут дуже здібні люди і все нормально".

"Ми зараз як у фільмі "В бой идут одни старики". Там Кузнєчик сказав: "Я б більше фріців збив, якби ви своїми трусами не розлякали їх літаки". Так і тут у нас на цій конференції: якби ви своїми трусами, нижньою білизною не розлякали всі літаки, то ми, може, більше фріців збили б", - сказав Косюк.

Згідно з рейтингом 100 найбагатших українців, складеним  журналом НВ в жовтні 2018 року, статки Жеваго, акціонера холдингу Ferrexpo, складають $1,1 млрд. За рік вони скоротилися на чверть, але бізнесмен не покинув клуб доларових мільярдерів. Статки Косюка оцінюються в $908 млн. Він є мажоритарним акціонером холдингу МХП. За рік статки Косюка зросли на 31%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X