В Укрзалізниці прокоментували конфлікт з Крюківським ВСЗ
Керівник Укрзалізниці вважає, що ситуація з купівлею вагонів у Крюківського ВСЗ не така, як її коментують вагонобудівники.
Контракт між Укрзалізницею (УЗ) і Крюківським ВСЗ (КВБЗ, Кременчук) на поставку пасажирських вагонів складений не так, як це описують вагонобудівники. «Там не настільки жорсткі зобов’язання», — сказав в інтерв'ю НВ Бізнес Євген Кравцов, голова правління УЗ.
При цьому він визнає, що також є питання неякісно підготовленого тендеру. «Усередині УЗ йдуть розслідування з приводу того, яким чином вийшли такі договірні умови з цим заводом», — говорить Кравцов.
У зв’язку із ситуацією, яка склалася, голова правління УЗ говорить, що компанія проти бездумного лобіювання національного виробника, яке шкодить і економіці, і здоровому глузду.
«Ми чітко побачили завищення вартості та будемо піднімати це питання перед Антимонопольним комітетом. І другий факт, який не був нам очевидний до цього, — це можлива наявність картельної змови, яку також повинні перевірити в АМКУ», — говорить топ-менеджер.
Говорячи про наявність альтернативних постачальників нових пасажирських вагонів, він сказав, що в країнах СНД (крім Росії) є кілька підприємств. «Крім того, один капітально-відновлювальний ремонт (КВР) в 2−2,5 рази дешевше нового вагона. Це можна зробити пріоритетом на наступні кілька років», — заявив Євген Кравцов. Такий ремонт можна робити як на підприємствах Укрзалізниці, так і на кількох приватних заводах. При цьому він зазначив, що в компанії хотіли б зберігати певну комбінацію: вагони, які пропущені через КВР, і нові вагони.
Нагадаємо, що в кінці травня 2019 року КВБЗ заявив, що Укрзалізниця відмовилася виконувати зобов’язання за контрактом, укладеним в 2018 році. Замість 6 дизель-поїздів і 54 пасажирських вагонів на загальну суму 2,6 млрд гривень, в 2018—2019 рр. будуть куплені 1 дизель-поїзд і 18 пасажирських вагонів на 700 млн грн.
На початку липня стало відомо, що КВБЗ звернувся до суду для стягнення з «Укрзалізниці» 1,4 млрд грн.
Після цього в «Укрзалізниці» повідомили про збільшення закупівлі пасажирських вагонів в 2019 році з 10 до 20 шт., А решту замовлених вагонів хотіли б отримати в 2020 році.