В Укрзалізниці хочуть прив'язати вантажні тарифи до зростання цін виробників

27 вересня 2017, 21:01
630
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Укрзалізниці хочуть прив'язати вантажні тарифи до зростання цін виробників  - фото

У компанії також додали, що глава Госрегуляторной службі Ксенія Ляпіна підтвердила, що підтримує можливість індексації тарифів Укрзалізниці з жовтня

Укрзалізниця пропонує з 2018 року прив'язати тарифи на залізничні вантажоперевезення до індексу цін промислових виробників

Про це в.о. голови правління компанії Євген Кравцов заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Я бачу, що в 2018 році ми перейдемо до індексної прив'язки, сподіваюся, узгодимо це з бізнесом. Наше базове пропозицію - прив'язка і до індексу цін промислових виробників. Ми готові від нього відштовхуватися, як від базового для індексації. Це повинно зняти питання, звідки ми беремо цифри", - заявив Кравцов.

Крім того, він зазначив, що глава Госрегуляторной служби Ксенія Ляпіна підтвердила, що підтримує можливість індексації тарифів Укрзалізниці з жовтня, однак залишається невирішеним питання розміру такої індексації.

"Зараз ми знаходимося в активному діалозі з ініціативною групою, щоб знайти точку дотику з питання рівня індексації тарифів. Ми дали повне обгрунтування підвищенню на 22,5%. Об'єктивного економічного контраргумент, чому ці цифри неправильні, ми не почули", - додав глава Укрзалізниці.

Нагадаємо, тарифний комітет Міністерства інфраструктури погодив підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення всередині країни на 22,5% з 1 жовтня.

13 вересня 2017 року Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план Укрзалізниці, в якому закладено підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.

Тим часом глава Госрегуляторслужби Ксенія Ляпіна під час обговорення фінплану Укрзалізниці на засіданні Кабміну зазначила, що в умовах відсутності незалежного регулятора для такого монополіста, як Укрзалізниця, встановлення тарифу - питання регулятивне.

Крім того Американська торгова палата (АСС) у четвер, 21 вересня повідомила, що звернулася до Кабміну з проханням утриматися від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення в 2017 році.

Експерти компаній-членів палати вважають, що перед будь-яким підвищенням залізничних тарифів на наступний період необхідно показати результати попереднього підвищення, зокрема, в розрізі ситуації з розподілом вагонів, їх обігом, швидкістю доставки і збереженням вантажу.

Також представники бізнесу - члени Європейської Бізнес Асоціації виступили проти підвищення вантажних ж/д тарифів.

Крім того, 22 вересня Державна регуляторна служба України запропонувала переглянути підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення в країні.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

24 березня, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
10141
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
6704
Компанії/Ринки

Вчора, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
2598

Головне

Країни

Вчора, 21:24

thumb img
Ізраїль атакує сектор Газа: знищено штаб лідера ХАМАС
Політика

Вчора, 14:25

thumb img
Вояж в Москву: Клімкін хоче знати, чи обговорювали Бойко та Медведчук звільнення українських в'язнів
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала