В Укрзалізниці заявили про мільярдні втрати через несвоєчасне підвищення тарифів

20 листопада 2017, 10:35
Через несвоєчасне підвищення тарифів на вантажні перевезення Укрзалізниця втратила 6 млрд грн

Про це розповів в. о. глави УЗ Євген Кравцов в інтерв'ю ЕП.

"На 15% треба було підняти з лютого. Ми б за цей час отримали 6 млрд грн. Але не підняли, бо не могли знайти компроміс", - сказав Кравцов.

Відео дня

За його словами, 6 млрд грн - це 6 тисяч вантажних вагонів.

"Якщо дивитися на європейські директиви, тариф не повинен бути регульованим. Він має бути чітко розрахований і прив'язаний до видатків Об'єктивно розумію: на перебудову системи знадобиться п'ять років або навіть більше", - підсумував керівник компанії.

Крім того, він додав, що до кінця 2017 заплановано придбання більш ніж 2,5 тис. вагонів.

Нагадаємо, тарифний комітет Міністерства інфраструктури погодив підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення всередині країни на 22,5% з 1 жовтня.

13 вересня 2017 року Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план Укрзалізниці, у якому закладено підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення на 22,5% з 1 жовтня 2017 року.

Тим часом глава Держрегуляторслужби Ксенія Ляпіна під час обговорення фінплану Укрзалізниці на засіданні Кабміну зазначила, що в умовах відсутності незалежного регулятора для такого монополіста, як Укрзалізниця, встановлення тарифу - питання регулятивне.

"Тому пропозиції тарифної ради Мінінфраструктури обговорюватимуться, здійснюватиметься аналіз регулятивного впливу таких тарифів на економіку загалом, оскільки залізниця - системоутворююча інфраструктура, одноразове підвищення на 22,5% може призвести до дуже серйозних і негативних наслідків для економіки", - заявила вона.

Крім того, Американська торгова палата (АСС) 21 вересня повідомила, що звернулася до Кабміну з проханням утриматися від підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення у 2017 році.

Експерти компаній-членів палати вважають, що перед будь-яким підвищенням залізничних тарифів на наступний період необхідно показати результати попереднього підвищення, зокрема, у розрізі ситуації з розподілом вагонів, їхнім обігом, швидкістю доставки та збереженням вантажу.

Також представники бізнесу - члени Європейської Бізнес Асоціації виступили проти підвищення вантажних залізничних тарифів.

Крім того, Держрегуляторслужба відмовилася погоджувати проект наказу Мінінфраструктури, який передбачав здійснення ще з лютого 2017 індексації тарифів на залізничні перевезення вантажів у межах країни на 25%, і вирішила створити спільну з бізнесом робочу групу для визначення компромісної ставки підвищення.

Однак пізніше ситуація змінилася і Держрегуляторна служба запропонувала переглянути розмір підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Зазначимо, що з 31 жовтня тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України зросли на 15%.

Показати ще новини
Радіо NV
X