В Укрзалізниці розповіли, що ще крім вокзалів передадуть у концесію

27 квітня 2018, 14:13

Компанія Укрзалізниця розглядає можливість продажу або передачі приватним інвесторам від 13 до 17 депо.

Про це заявив директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев, передає Інтерфакс-Україна.

"У нас є три групи депо: ремонтні, обслуговуючі та змішані. Після того, як ми провели певні види розрахунків, ми дійшли висновку, що 17 з 47 депо ми можемо спокійно за натуральними показниками закривати, а можливо - пропонувати їх для використання приватним інвесторам", - сказав він.

Відео дня

Крім того, він додав, що компанія розглядає три основні сценарії роботи з неперспективними депо.

Згідно зі сценарієм "скорочення кількості депо до оптимально необхідного", 17 депо передаються на вільний ринок. Передбачається, що це дозволить скоротити витрати на їх обслуговування в розмірі близько 350 млн грн на рік і отримати близько 40 млн грн на рік за рахунок оренди, але водночас не дозволить проводити додаткові обсяги ремонтів.

Також пропонується часткове дозавантаження ремонтами та освоєння інших робіт.Такий сценарій передбачає додаткові обсяги ремонту вагонів в розмірі 12 тис на рік і отримання додаткових коштів за рахунок їх роботи (рентабельність 30%). Серед ризиків - несвоєчасне забезпечення таких депо трудовими, фінансовими та матеріальними ресурсами, а також недоотримання дохідної частини.

За словами Рязанцева, найбільш імовірним для реалізації Укрзалізниця вважає "змішаний" сценарій. Він передбачає передачу на вільний ринок всього 13 депо. Це дозволить скоротити видатки на їх утримання в розмірі близько 210 млн грн на рік і отримати близько 25 млн грн на рік за рахунок оренди. При цьому решта депо можуть бути незатребувані на ринку через застарілу ремонтну базу, а компанія недоотримає частину економії та додаткових коштів від оренди.

Нагадаємо, 3 квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроект Про концесії.

Пізніше стало відомо, що Укрзалізниця планує передати залізничні вокзали в концесії.


Укрзалізниця є монополістом у залізничній галузі. До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Компанія за підсумками 2017 року одержала 100 млн грн прибутку проти 7,3 млрд грн збитку в 2016 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X