В Укрзалізниці назвали вартість тепловозів General Electric

28 лютого 2018, 18:52

Ціна кожного тепловоза, який буде поставлений в Україну General Elrctric (GE), становить близько $4 млн

Про це повідомив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов, передає 112.ua.

Тепловози будуть поставлятися на умовах фінансового лізингу, який забезпечує Укрексімбанк.

Відео дня

Він також додав, що вільних коштів на перший етап контракту, який передбачає придбання близько 30 тепловозів (до кінця 2018 року. - ред) немає. "Виходячи з вартості одного локомотива близько $4 млн, сума не зовсім підйомна, щоб заплатити її відразу за всю партію. ​​У зв'язку з цим нам було необхідно залучати фінансовий ресурс, зі стандартним інструментом - лізинговий механізм", - сказав Кравцов.

У звязку з цим, компанія звернулася до банків, в тому числі і до державних, з якими працює. Але тільки Укрексімбанк запропонував "вкрай вигідні умови". Кравцов не назвав розмір процентного платежу, зазначивши, що УЗ зробила запит щодо розкриття цієї інформація.

Також в Укрзалізниці повідомили, що для Казахстану GE виготовляє тепловози за ціною $3 млн за кожен. Вони відрізняються за своїми характеристиками від тепловозів, поставка яких планується в Україну. У Казахстані мова йде про маневрових локомотивах, призначених для маневрових робіт на станціях і під'їзних коліях. Такі локомотиви мають значно нижчі технічні характеристики, ніж магістральні тепловози, поставка яких запланована в Україні. У компанії розповіли, що Індія, за контрактом з GE без урахування локальної складової купує тепловози за ціною близько $2,5 млн. З урахуванням локальної складової (60% комплектуючих індійського виробництва), вартість тепловозів складає близько $5 млн за кожен.

Нагадаємо, Укрзалізниця підписала з General Electric угоду на $1 млрд. Виробництво дизельних локомотивів стартує на початку 2018 року в США, перші поставки заплановані на осінь. Вироблені в Україні деталі повинні скласти не менше 10% від усіх комплектуючих.

Рамкова угода терміном на 15 років передбачає, що з часом рівень локалізації буде доведений до 40%, обсяг поставок локомотивів GE до 2034 року досягне 225.

Пізніше стало відомо, що локомотиви General Electric для Укрзалізниці будуть вироблятися в США на заводі в Техасі.

Показати ще новини
Радіо NV
X