В Укрпошті розповіли, коли зможуть проводити банківські операції

19 вересня 2018, 11:02

87 провідних поштових операторів світу є банками, для Укрпошти можливість стати банком з'явиться після прийняття законопроекту у Верховній Раді, який пропонує уповноважити поштового оператора надавати послуги з обслуговування поштових рахунків і здійснювати емісію електронних платіжних засобів.

Про це повідомив керівник компанії Укрпошта Ігор Смілянський в інтерв'ю liga.net.

"Закон присвячено виключно платежам, рахункам і переказу грошей. А через банків-партнерів ми зможемо, безумовно, в тому числі видавати кредити. Більш того, ми для банків відкриємо всю цю аудиторію, яка зараз для них закрита", - сказав він.

Відео дня

Також він зазначив, що зараз компанія обслуговує 4,5 млн пенсіонерів.

"Ось вже базова цифра. Це тільки пенсіонери, а в селах живуть не тільки вони. Тому я впевнений, що якщо ми будемо єдиним фінансовим інститутом і зробимо це вигідно і зручно (не через адміністративний тиск, - ред.), це спрацює... А знаючи більше про клієнта, ми починаємо робити гроші на інформації", - сказав Смілянський.

За його прогнозом, в разі прийняття закону Укрпошта запустить обслуговування своїх карт протягом року.

Крім того, він зазначив, що зараз Укрпошта встановлює 5 тис. терміналів для прийому банківських карт. Також компанія планує видати 5-7 млн банківських карт в разі прийняття відповідного закону.

Як відомо, Укрпошта виступає за надання їй права працювати із засобами населення в рамках обмеженою банківської ліцензії, зокрема, відкриваючи їм рахунки. Однак Нацбанк виступає проти, вказуючи на наявність на ринку чотирьох великих держбанків, сумарна частка яких після приватизації Приватбанку перевищила 50% ринку.

Раніше в Укрпошті повідомляли, що компанією розглядається три сценарії розвитку фінансових послуг - або самостійно, або шляхом покупки банку, або співпраці з іншими фінустановами.

За словами глави Укрпошти, на даний момент компанія вже веде переговори з деякими невеликими банками з метою стратегічного партнерства.

У грудні 2017 року НБУ уточнив для Укрпошти вимоги щодо грошових переказів.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить у сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напряму компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність. Мережа компанії налічує 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X