В Укрнафті оцінили співпрацю з Дніпроазотом

22 листопада 2018, 09:10

Компанія Укрнафта з 2015 до першого кварталу 2018 року реалізувала Дніпроазоту 1,6 тис. т аміаку на 9,5 млрд грн (без ПДВ).

Про це повідомили у прес-службі компанії.

Валовий прибуток Укрнафти становить 3,5 млрд грн. Показники рентабельності виробництва аміаку були позитивними і становили 50% у 2015, 34% у 2016, 19% у 2017 і 47% у першому кварталі 2018 року.

Відео дня

Зазначається, що коливання рентабельності були обумовлені динамікою світових цін на аміак, до яких була прив'язана ціна реалізації продукції Дніпроазоту. Крім того, у другій половині 2017 року на рентабельність негативно вплинула вимушена зупинка видобутку газу на низці родовищ унаслідок блокування процесу продовження спецдозволів з боку регулятора, що було визнано незаконним в судовому порядку.

Нагадаємо, що Укрнафта розпочала співпрацю з Дніпроазотом в липні 2010 року, уклавши з підприємством угоду про оренду потужностей з виробництва аміаку і угоду про продаж виробленого Укрнафтою аміаку Дніпроазоту на території підприємства.

У липні 2015 році дію контракту було продовжено до кінця 2017 року. А ціна продажу була прив'язана до експортної ціни аміаку на базисі FOB Південний (Одеса) за котируваннями міжнародного агентства Ferticon з наступним перерахунком на базис EX-WORKS.

Також в контракт було внесено положення, які дозволяли Дніпроазоту висунути істотні фінансові претензії в разі дострокового розірвання контракту Укрнафтою в односторонньому порядку і вимагали попереднього повідомлення про відмову продовжити дію контракту за рік до дати закінчення.

Наприкінці 2016 року Укрнафта поінформувала Дніпроазот про відмову продовжувати дію договору і наприкінці 2017 року угода припинила свою дію.

Однак сторони уклали додаткову угоду наприкінці 2017 року, яка давала їм можливість організувати передачу з оренди виробничих об'єктів і переведення персоналу без порушення процесу виробництва, а також забезпечити отримання ліцензій і дозволів з боку Дніпроазоту на виробництво аміаку протягом першого кварталу 2018 року.

При цьому Укрнафта запропонувала переглянути формулу розрахунку ціни аміаку, що дозволило додатково збільшити рентабельність операцій. Операції з переробки газу в аміак завершилися наприкінці березня 2018 року і з квітня компанія реалізує газ клієнтам на українському ринку за біржовими та двосторонніми контрактами.


Укрнафта - найбільша нафтовидобувна компанія України. Володіє 537 АЗС у більшості регіонів України. Нафтогазу України належить 50%+1 акція Укрнафти. Компанії, що входять до сфери впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X