В Укравтодорі розповіли подробиці про першу платну дорогу в Україні

15 серпня 2017, 12:11
Вартість будівництва першої концесійної (платної) дороги Київ - Біла Церква складе близько $300 млн

Про це заявив радник і. о. голови Укравтодору Олександр Кава, передає УНІАН .

"Мова йде про абсолютно нову дорогу. Як альтернатива, буде безкоштовна діюча дорога - траса Київ-Біла Церква. Зараз йде підготовка техніко-економічного обґрунтування дороги, тому говорити про точну вартість поки занадто рано, але орієнтовно це буде близько $300 млн", - сказав він.

Відео дня

За словами Кави, будівельні роботи можуть розпочатися у 2019 році і триватимуть до 2021 року.

"Поки говорити про терміни рано, так як необхідно внести зміни до закону про будівництво доріг на основі концесії. Якщо законопроект №6766 буде прийнятий парламентом у 2017 році, то є шанс, що тендер і викуп землі під проект буде здійснений у 2018 році, тоді будівельні роботи можуть розпочатися у 2019 році і триватимуть до 2021 року ", - зазначив він.

Також Кава зазначив, що будівництво дороги буде здійснюватися виключно за рахунок коштів інвестора.

"Оскільки ця дорога концесійна, то договір передбачає, що інвестор сам вкладає гроші в цей проект, а потім протягом 25 років експлуатує і стягує плату за проїзд, тим самим покриває свої витрати", - сказав він, додавши, що на даний момент зацікавленість проявляють 5 іноземних компаній, які реалізували концесійні договори з будівництва доріг у країнах Євросоюзу.

Нагадаємо, що Укравтодор проводить підготовку до запуску будівництва першої концесійної дороги Київ-Біла Церква.

У березні Укравтодор заявляв про плани запустити перші проекти будівництва концесійних доріг в країні вже у поточному році.

Показати ще новини
Радіо NV
X