В Укравтодорі пояснили скорочення фінансування

6 грудня 2016, 13:55
Держагентство Укравтодор має намір підвищити ефективність використання кредитних коштів

Про це заявив в. о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України Укравтодор Славомір Новак, повідомили в прес-службі.

"Я проти кредитів заради кредитів. Кошти, які ми беремо в борг у наших міжнародних партнерів, мають використовуватися ефективно, адже кожен цент позики ми маємо повернути з відсотком. Так, ця співпраця дуже необхідна Україні, зокрема, і для розвитку дорожнього господарства, але ми маємо реально оцінювати наші можливості щодо освоєння таких коштів", - сказав він.

Відео дня

При цьому Новак зазначив, що ситуація, коли Україна бере на себе боргові зобов'язання, але не може ефективно використовувати додаткові ресурси, негативно відбивається як на фінансовому стані агентства, так і на економіці країни в цілому.

За його словами, саме це спонукало Укравтодор у згоді з Міжнародним банком реконструкції та розвитку зменшити кредит, який виділено Укравтодору, на $220 млн.

"Ці кошти у нас ніхто не забрав, адже не можна забрати те, чого немає навіть у нас на рахунках. Спільно зі Світовим банком ми прийняли рішення про зменшення портфеля кредиту Укравтодору до обсягів, які ми зможемо ефективно використовувати. Крім того, такий крок економить державі понад півмільйона доларів, які мають піти на погашення відсотків тієї суми, яку ми маємо чисто гіпотетично", - підсумував Новак.

Нагадаємо, що директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен заявив про те, що банком прийнято рішення забрати з кредитного портфеля підприємства Укравтодору $220 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X