В Україну прийде ще одна іноземна ядерна компанія

8 вересня 2017, 15:15
Міжнародна компанія Holtec International, яка спеціалізується на виготовленні обладнання в галузі ядерної енергетики, планує налагодити в Україні виробництво малих модульних реакторів для АЕС

Про це повідомив президент Енергоатома Юрій Недашковський, передає Укрінформ.

"Є дуже цікава пропозиція, яку зробив президент Holtec International Кріс Сінгх нашому президенту Петру Порошенко - створити в Україні хаб з поширення в Європу, Азію і Африку малих модульних реакторів з локалізацією виробництва і дуже великої кількості обладнання на українських підприємствах", - зазначив керівник Енергоатому.

Відео дня

Він уточнив, що мова йде про реактори SMR-160, і до цієї справи вже залучено українське підприємство Турбоатом, яке має в своїй лінійці турбіни, що підходять для цього проекту.

"Є також можливість залучити інші українські підприємства", - заявив Недашковський.

Він назвав виробництво малих модульних реакторів "надзвичайно перспективним" напрямком в будівництві атомних електростанцій.

"Ці реактори мають підвищений рівень безпеки завдяки тому, що на них застосовуються пасивні системи безпеки, тобто, без насосного обладнання, арматурного та багато іншого, що вимагає зовнішнього електропостачання", - пояснив глава українського підприємства.

Нагадаємо, в минулому році харківський завод Турбоатом і американська енергетична компанія Holtec домовилися про спільне виробництво турбін для атомних електростанцій.

Раніше повідомлялося про те, що Китай згоден брати участь в будівництві потужностей з виробництва ядерного палива в Україні.

Також, американська ядерна компанія Westinghouse поставляє ядерне паливо на деякі атомні електростанції України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X