До порту Південний прибуло судно на завантаження зерна для Африки

13 серпня, 05:44
Судно BRAVE COMMANDER під прапором Ліберії (Фото:t.me/miUkraune/927)

Судно BRAVE COMMANDER під прапором Ліберії (Фото:t.me/miUkraune/927)

До порту Південний на Одещині прибуло судно під навантаження зерном для Африки. Судно BRAVE COMMANDER під прапором Ліберії було зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН з перевезення продовольства до Ефіопії.

На цьому заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Всесвітня продовольча програма придбала перші 30 тисяч тонн української пшениці. Максимальна місткість зафрахтованого судна – 23 тисячі тонн. Залишок буде найближчим часом завантажено та відправлено на іншому судні.

Відео дня

Вперше з початку повномасштабної війни з Росією 8 серпня з порту Південний вийшло судно з українським зерном – балкер SACURA.

23 липня росіяни атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу Калібр. У ньому було зерно, яке мали відправити на експорт. Ракета не потрапила до зерносховища. Попри обстріл порту, зернова угода запрацювала.

Перше судно з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Тріполі. На борту суховантажного судна Razoni, який рухався коридором безпеки, 26 тисяч тонн української кукурудзи. Увечері 2 серпня Razoni прибув до Стамбула. Після перевірки судна інспекційною групою 3 серпня воно продовжило свій шлях до порту Тріполі.

5 серпня з портів Одеської області вийшов перший караван суден із українською кукурудзою.

Кому Росія продає вкрадене українське зерно? – Євгенія Дроздова

Показати ще новини
Радіо НВ
X