В Україні зросло виробництво залізорудної сировини

29 серпня 2017, 11:57
Українські компанії збільшили виробництво залізорудної сировини (ЗРС)

Про це повідомляють експерти Укрпромзовнішекспертизи.

Липневе середньодобове виробництво товарного концентрату і аглоруди в Україні зросло з 125,6 тис.т. до 137,4 тис.т., випуск агломерату та обкотишів знизився з 68,2 тис. т. до 56,6 тис. т. Всього було вироблено 6014,6 тис. т. товарної залізорудної сировини, що на 202 тис. т. більше червневого показника.

Відео дня

У липні відбулося незначне збільшення поставок залізорудної сировини вітчизняними гірничорудними компаніями на металургійні комбінати України.

За словами експерта Укрпромзовнекспертизи Дмитра Желтякова, обсяги поставок (з урахуванням агломерату з ММК ім. Ілліча і оціночних показників поставок ЗРС зі структурних підрозділів на Арселор Міттал КР, але без урахування імпортного ЗРС) склали 2898 тис.т., що на 286 тис.т. більше, ніж минулого місяця.

Також в липні збільшилася середньодобове виробництво агломерату та чавуну на металургійних комбінатах України, склавши 75,68 тис. т. (+2,95 тис. т.) І 52,69 тис.т. (+3,0 тис. т.) відповідно.

Експерти УПЕ відзначають, що Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь продовжують працювати, поставляючи ЗРС з території Росії. Так само відновив роботу ДМК ім. Дзержинського.

Задекларований експорт українського ЗРС в липні 2017 року за даними Державної фіскальної служби України знизився на 198 тис. т. або 5,5%, склавши 3384 тис. т. Таким чином, з початку року всього було експортовано близько 22,7 млн. т., що на 1,2 млн. т. нижче, ніж аналогічний показник за 2016 рік. У географічному розрізі рік до року найбільш зросли поставки в Словаччину (+637 тис.т).

Варто зазначити, що з початку року 932 тис.т. (90 тис.т. в 2016 році) було поставленно до Швейцарії. Найбільш ймовірно, що дана сировина реекспортується в інші регіони. Найбільше падіння продемонстрував показник експорту в Китай (-3416 тис. т).

"У серпні ситуація з виплавкою чавуну дещо покращилася - середньодобові обсяги виплавки виросли на 2-2,5 тис. т. на добу. Основна причина - відновлення роботи на ДМК ім. Дзержинського. Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь, які продовжують працювати на непідконтрольною території", - коментує ситуацію Дмитро Жовтяк.

Слід зазначит, що у липні ціни українських постачальників для зовнішніх напрямків незначно знизилися. Передбачається, що в серпні, буде спостерігатися зростання експортних цін слідом за динамікою індексів в Китаї. Ціни на внутрішньому ринку України, за оцінками експертів УПЕ, в серпні також можуть вирости в умовах сприятливої кон'юнктури ринку прокату.


ДП Укрпромзовнішекспертиза - провідна компанія України з вивчення українських і міжнародних ринків, підготовці рішень з розвитку бізнесу, досліджень промисловості і промислової політики. До компетенції компанії відносяться консультування з питань розвитку бізнесу, виконання маркетингових досліджень, розробка бізнес-планів та інвестиційних меморандумів, проведення кон'юнктурно-цінових досліджень і т.п.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X