В Україні зросло виробництво залізорудної сировини

29 серпня 2017, 11:57
251
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні зросло виробництво залізорудної сировини - фото

У липні було вироблено 6014,6 тис. Т. Товарного залізорудного сировини, що на 202 тис. Т. Більше червневого показника

Українські компанії збільшили виробництво залізорудної сировини (ЗРС)

Про це повідомляють експерти Укрпромзовнішекспертизи.

Липневе середньодобове виробництво товарного концентрату і аглоруди в Україні зросло з 125,6 тис.т. до 137,4 тис.т., випуск агломерату та обкотишів знизився з 68,2 тис. т. до 56,6 тис. т. Всього було вироблено 6014,6 тис. т. товарної залізорудної сировини, що на 202 тис. т. більше червневого показника.

У липні відбулося незначне збільшення поставок залізорудної сировини вітчизняними гірничорудними компаніями на металургійні комбінати України.

За словами експерта Укрпромзовнекспертизи Дмитра Желтякова, обсяги поставок (з урахуванням агломерату з ММК ім. Ілліча і оціночних показників поставок ЗРС зі структурних підрозділів на Арселор Міттал КР, але без урахування імпортного ЗРС) склали 2898 тис.т., що на 286 тис.т. більше, ніж минулого місяця.

Також в липні збільшилася середньодобове виробництво агломерату та чавуну на металургійних комбінатах України, склавши 75,68 тис. т. (+2,95 тис. т.) І 52,69 тис.т. (+3,0 тис. т.) відповідно.

Експерти УПЕ відзначають, що Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь продовжують працювати, поставляючи ЗРС з території Росії. Так само відновив роботу ДМК ім. Дзержинського.

Задекларований експорт українського ЗРС в липні 2017 року за даними Державної фіскальної служби України знизився на 198 тис. т. або 5,5%, склавши 3384 тис. т. Таким чином, з початку року всього було експортовано близько 22,7 млн. т., що на 1,2 млн. т. нижче, ніж аналогічний показник за 2016 рік. У географічному розрізі рік до року найбільш зросли поставки в Словаччину (+637 тис.т).

Варто зазначити, що з початку року 932 тис.т. (90 тис.т. в 2016 році) було поставленно до Швейцарії. Найбільш ймовірно, що дана сировина реекспортується в інші регіони. Найбільше падіння продемонстрував показник експорту в Китай (-3416 тис. т).

"У серпні ситуація з виплавкою чавуну дещо покращилася - середньодобові обсяги виплавки виросли на 2-2,5 тис. т. на добу. Основна причина - відновлення роботи на ДМК ім. Дзержинського. Єнакіївський МЗ і МК Донецьксталь, які продовжують працювати на непідконтрольною території", - коментує ситуацію Дмитро Жовтяк.

Слід зазначит, що у липні ціни українських постачальників для зовнішніх напрямків незначно знизилися. Передбачається, що в серпні, буде спостерігатися зростання експортних цін слідом за динамікою індексів в Китаї. Ціни на внутрішньому ринку України, за оцінками експертів УПЕ, в серпні також можуть вирости в умовах сприятливої кон'юнктури ринку прокату.


ДП Укрпромзовнішекспертиза - провідна компанія України з вивчення українських і міжнародних ринків, підготовці рішень з розвитку бізнесу, досліджень промисловості і промислової політики. До компетенції компанії відносяться консультування з питань розвитку бізнесу, виконання маркетингових досліджень, розробка бізнес-планів та інвестиційних меморандумів, проведення кон'юнктурно-цінових досліджень і т.п.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
9916
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
5695
Компанії/Ринки

Сьогодні, 12:40

thumb img
Стало відомо, коли зможе почати роботу аеропорт Краматорськ
1659

Головне

Футбол

Сьогодні, 00:03

thumb img
Збірна України втратила ще одного гравця перед грою відбору Євро-2020
Геополітика

Сьогодні, 18:27

thumb img
Трамп підписав документ про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами
Футбол

Сьогодні, 18:17

thumb img
Реал готується витратити 280 млн євро на зірку ПСЖ - медіа