В Україні зріс прибуток від оренди державної сільгоспземлі

22 грудня 2017, 20:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
За неповний 2017 рік надходження до бюджетів від оренди державної землі сільськогосподарського призначення збільшились до 102 млн грн у порівнянні з 2016 роком - 95 млн грн

Про це повідомили у прес-службі Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру).

Так, територіальні органи Держгеокадастру на земельних торгах реалізували 1,6 тис. прав оренди на державні сільськогосподарські ділянки землі. Загальна площа ділянок склала 37,3 тис. га.

Відео дня

Найактивніше земельні аукціони проводилися в Одеській (194 земельні ділянки площею 4, 8 тис. га), Чернігівській (129 ділянок площею 4,3 тис. га) та у Херсонській (91 ділянка площею 5,1 тис.га) областях.

Згідно з повідомленням, стартова річна орендна плата була визначена на рівні 7,7% від нормативної грошової оцінки земель. За результатами земельних торгів, розмір орендної плати у середньому вдалося підвищити до 14,35% від нормативної грошової оцінки. Це склало майже 4,4 тис. грн/га.

Нагадаємо, що у грудні Міністерство юстиції запровадило онлайн-реєстрацію договорів оренди земельних ділянок.

Раніше Мін'юст запровадив механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав та Госгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі, оскільки реєстратор фізично не зможе цього зробити.

Крім того, нещодавно Кабінет міністрів України вніс зміни до типового договору оренди землі, якими вдосконалено механізм управління у сфері використання та охорони земель, збереження і відтворення родючості ґрунтів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X