В Україні зобов'язали газові компанії встановлювати індивідуальні лічильники

21 грудня 2017, 12:41
Верховна Рада України ухвалила поправки до закону Про забезпечення комерційного обліку природного газу, згідно з яким газорозподільні компанії зобов'язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу у разі відмови від загальнобудинкових

За закон №5722 проголосувало 325 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Крім того, ухвалений документ забороняє газовикам припиняти постачання газу в багатоквартирний будинок в разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника.

Відео дня

При цьому встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу компанії можуть тільки за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.

Як зазначила народний депутат Олена Бабак (фракція Самопоміч), кошти на встановлення індивідуальних лічильників, кількість яких оцінюється на рівні близько 3 млн, газорозподільні компанії повинні отримати з тарифу, тому для згладжування зростання тарифу термін встановлення індивідуальних лічильників газу продовжений з 1 січня 2018 до 1 січня 2021 року.

Водночас під час голосування депутати внесли правку, що під час встановлення індивідуального лічильника в 2018 році компенсація за нього має бути виділена протягом 12 місяців.

Нагадаємо, в серпні в Україні набув чинності закон про обов'язкове встановлення лічильників опалення та води.

Показати ще новини
Радіо НВ
X