В Україні змінять національний стандарт на пшеницю

1 жовтня 2018, 18:55

У новому стандарті на пшеницю буде переглянуто кількість класів та методи визначення якості пшениці.

Як повідомила прес-служба Мінагрополітики, таке рішення прийняте на засіданні техкомітету Зернові культури та продукти їх переробки. У засіданні взяли участь представники МінАП, експортери, представники хлібопекарської, борошномельної галузей, науковці та сільгосптоваровиробники.

Відео дня

"Зміни до національного стандарту на пшеницю переважно будуть стосуватися оновлення методів визначення показників якості на основі міжнародних стандартів, коригування кількості класів та окремих показників пшениці", – йдеться в повідомленні.

Окрім змін, які стосуються показників якості пшениці та кількості класів, було приділено увагу можливості введення відсоткового показника наявності в зерні пшениці клопа-черепашки. Адже, за словами науковців, на сьогодні вже зафіксована вдала практика застосування українських сортів пшениці, стійких до цього шкідника.

Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики і продовольства України підвищило прогноз врожаю зернових культур на 5% – до 63,1 млн тонн в 2018 році. Прогноз експорту також збільшений – до 42 млн тонн.

Показати ще новини
Радіо NV
X