В Україні змінили правила контролю якості продуктів

0 коментувати
 Порушників можуть штрафувати на суми до 70 тис. грн
Фото: Pixabay

Порушників можуть штрафувати на суми до 70 тис. грн

4 квітня в Україні набув чинності закон, який вводить нову систему контролю якості і безпеки харчових продуктів.

Відповідна інформація розміщена на сторінці закону № 2042-VIII Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин на сайті Верховної Ради.

Закон був прийнятий Верховною Радою України ще 18 травня 2017, але основна частина його положень набирає чинності саме сьогодні. Документ розроблявся за допомогою експертів Проекту ЄС Удосконалення системи контролю безпеки харчових продуктів в Україні і активно підтримувався Єврокомісією.

Йдеться про нову систему контролю якості та безпеки харчових продуктів, коли держава припиняє диктувати підприємствам, що і як робити, а тільки контролює, щоб продукція, що випускається, була безпечною для людини, зазначили в Державній службі з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Даний закон вводить можливість перевірок бізнесу без повідомлення власників. Також закон вводить новий формат періодичності перевірок бізнесу. Підприємства перевірятимуть в залежності від ступеня ризику для життя і здоров'я людей.

"Наприклад, підприємство, яке віднесено до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал", - зазначає відомство.

Бізнес, який грубо порушує законодавство, одразу потрапляє в категорію недобросовісних, оскільки відповідно до нового Закону у разі потрапляння в роздрібну торгівлю небезпечних для життя і здоров'я харчових продуктів Держпродспоживслужба негайно після виявлення цього факту публікує на своєму сайті відповідну інформацію.

За порушення нового закону передбачені жорсткі санкції. Так, сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тис. грн -  залежно від вчиненого правопорушення. Суми штрафів фіксовані і визначені в мінімальних заробітних платах.

Штрафувати підприємства можуть, наприклад, за виробництво або обіг харчових продуктів або кормів із використанням незареєстрованого обладнання, без отримання експлуатаційного дозволу, торгівля швидкопсувних харчових продуктів або кормів, терміни зберігання яких минули.

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляла, що закон створить умови щодо забезпечення кращої якості і безпеки харчової продукції для споживачів і введе чіткі і прозорі процедури перевірок.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: