В Україні зірвали введення абонплати за газ

4 серпня 2017, 15:54
Представники профспілок зірвали засідання Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), в п'ятницю, 4 серпня, в Києві

Через вигуки і галас у залі голова комісії Дмитро Вовк змушений був закрити засідання, передає Інтерфакс-Україна .

НКРЕКП планувала схвалити проект скоригованої постанови щодо переходу на плату за розподіл газу за принципом замовленої потужності з метою його подальшого оприлюднення на своєму сайті.

Відео дня

За словами Вовка, скоригована постанова враховує пропозиції, отримані в ході проведених комісією публічних обговорень (зокрема, щодо спрощення процедур, додаткового захисту для споживачів з наявністю газових плит).

Нагадаємо, що НКРЕКП 28 березня 2017 року вирішила ввести в дію абонплату за розподіл газу.

Втім, вже 10 квітня це рішення було скасовано для проведення додаткових консультацій.

Раніше Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) з 1 серпня 2017 року виділити із загальної кінцевої ціни природного газу для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) плату за його доставку на основі приєднаної потужності (так звана абонентська плата за користування газовою інфраструктурою).

Пізніше НКРЕКП повідомила, що має намір відстрочити введення абонентської плати за користування газовою інфраструктурою як мінімум на 3 місяці.

Нова система передбачає відділення тарифів на транспортування і розподіл від ціни газу, як товару.

При цьому кожен споживач повинен щомісячно платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної здатності його лічильника, незалежно від фактичних обсягів споживання. У той же час ціна закуповуваного абонентом газу вже не буде включати вартість транспортування і розподілу.

Передбачалося, що абонплата для побутових споживачів на перехідний період в три роки буде встановлена в менших розмірах, ніж для інших категорій. По закінченню перехідного періоду абонплату для різних категорій планується зрівняти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X