В Україні зібралися відкласти маркування латинкою на упаковці

2 листопада 2018, 13:46

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) має намір відкласти перехід на обов'язкове маркування продукції одиницями SI (одиниці вимірювання з використанням літер латинського або грецького алфавіту) на 2 роки - до 1 січня 2021 року.

Про це повідомляється в проекті наказу МЕРТ, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що ці зміни продовжать перехідний період, протягом якого виробники мають адаптуватися до міжнародних позначень і списати залишки наявних пакувальних матеріалів.

Відео дня

Згідно з документом, з 1 січня 2021 року виробники мають насамперед вказувати одиниці виміру латиницею, а вже в дужках - українською мовою. До цього моменту одиниці позначаються українською.

Документом також передбачено, що продукція, виведена на ринок до 2021 року, залишається в обороті до закінчення терміну придатності без обмежень з приводу невідповідного маркування.

При цьому, на думку Європейської бізнес асоціації (ЄБА), нові вимоги до маркування спричинять значні матеріальні витрати для виробників.

"Тільки для одного гравця ринку необгрунтовані витрати можуть становити кілька мільйонів гривень", - сказали в ЄБА.

За даними асоціації, в деяких галузях маркування продукції латиницею суперечить законодавству, яким передбачено маркування українською мовою. Зокрема, такі вимоги існують для харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів і пестицидів.

У ЕBA вважають, що неузгодженість використання міжнародного маркування в деяких законах може призвести до припинення поставок кормів.

"Усі корми, кормові добавки та ветеринарні препарати мають бути зареєстровані українською мовою.

Процес реєстрації кожної товарної позиції, згідно із законодавством, займає до 210 днів. Відповідно, свідоцтва будуть видані вже в 2019 році. Тобто товари будуть фактично дозволені до обігу, але не відповідатимуть чинному законодавству. Тому компанії будуть змушені припинити їх постачання", - пояснили в ЄБА.

Показати ще новини
Радіо НВ
X