В Україні зібралися прискорити видобуток "блакитного" палива на 5-7%

30 січня 2018, 17:35

Асоціація газодобувних компаній України розраховує, що у поточному році виробництво газу в Україні виросте на 5-7%.

Про це заявив виконавчий директор асоціації Роман Опімах, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Опімаха, у 2018 році Укргазвидобування збільшить зростання видобутку газу, а незалежні добувачі - змінять свою динаміку на позитивну.

Відео дня

Крім того, за даними асоціації, в 2017 році Україна збільшила видобуток газу на 2,4%, здобувши 20,5 млрд куб. м "блакитного" палива.

В асоціації також стверджують, що ключовими факторами такого зростання будуть зміна фіскального режиму (введення стимулюючої ставки ренти для нових свердловин), спрощення адміністративних процедур, скасування норми про обов'язкову переоцінку запасів кожні п'ять років.

Також вкрай важливим фактором є організація відкритих і прозорих аукціонів з продажу спецдозволів на нові ділянки, відкриття геологічної інформації.

Нагадаємо, 22 листопада 2017 року Кабмін розглянув і затвердив концепцію розвитку газодобувної промисловості України, яка передбачає щорічне нарощування видобутку власного газу з можливістю у середньостроковій перспективі вийти на експорт.

Пізніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна нарощує обсяги видобутку газу і до 2020 року повинна видобувати не менше 20 млрд куб. м власного газу на рік.

Слід зазначити, що за дані компанії Укртрансгазу, Україна збільшила видобуток природного газу у 2017 році на 4,2% (+ 838,2 млн куб. м) у порівнянні з 2016-м - до 20,8 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X