В Україні зібралися побудувати перші смарт-підстанції

30 жовтня 2018, 18:23

НЕК Укренерго уклало Меморандум про співпрацю з французьким оператором RTE і його дочірньою компанією RTE International.

Про це повідомили у прес-службі компанії.

Сторони домовилися про співпрацю у частині модернізації підстанцій Укренерго з використанням цифрових технологій.

Першим кроком в цьому напрямку заплановано реалізацію у наступному році пілотного проекту з будівництва цифрової підстанції типу реалізованого RTE проекту у Франції - смарт-підстанція Blocaux ( "блок").

Відео дня

"Україна чітко заявила про свою стратегічну мету інтегрувати енергетичні ринки в європейські та, зокрема, синхронізувати свою енергосистему з європейською мережею. Ми повністю підтримуємо цей вибір і готові взяти участь у конкретних заходах, необхідних для технічної підготовки мережі до майбутньої інтеграції", - сказав глава компанії RTE Франсуа Брот.

Також меморандум про співпрацю Укренерго і RTE передбачає впровадження інноваційних підходів в українській енергетиці.

Зокрема, ним передбачені проекти щодо розробки Energy Storage, впровадження сучасних технологій при технічному обслуговуванні високовольтних ліній електропередачі, проведенні ремонтних робіт під напругою (Live Works). Для цього запланована організація навчальних програм для працівників Укренерго, а також створення міжнародного навчального центру для потреб енергетики України і сусідніх країн.


Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X