В Україні зібралися впровадити електронний рецепт

25 січня 2018, 20:23

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) розробило зміни у нормативно-правові акти для впровадження компонентів електронної системи обміну медінформацієй, електронного рецепту, а також для визначення вимог до нього.

Про це повідомляється у відповідному проекті, передає Інтерфакс-Україна.

Мова, йде про впровадження електронної форми рецепта ф-1, який, згідно з проектом документа, виписується уповноваженою на це в інформаційній системі (суб'єктам господарювання) особою і підписується електронним цифровим підписом, підтвердженого з використанням посиленого сертифікату ключа.

Відео дня

Електронний рецепт створюється і передається через електронні засоби. Рецепт, створений комп'ютерним набором, роздрукований і підписаний вручну, не вважається електронним, відзначається в документі.

Також зазначається, що суб'єкт господарювання самостійно приймає рішення про впровадження виписування електронних рецептів, крім випадків, коли вимоги щодо обов'язкового виписування електронного рецепту встановлені нормативно-правовими актами.

У разі наявності в електронному рецепті помилки щодо дози препарату він вважається недійсним, про що через засоби електронного зв'язку або інформаційну систему повідомляється суб'єкт господарювання, лікар якого виписав рецепт.

Крім того, документом пропонується врегулювати питання виписування рецептів фізичними особами-підприємцями, включаючи препарати, які відпускаються безкоштовно або на пільгових умовах, а також препарати, вартість яких підлягає відшкодуванню. Діючі правила дозволяють виписувати рецепти безкоштовно або на пільгових умовах тільки лікарям державних і комунальних медичних установ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X