В Україні завершили злиття найбільші у світі пивні компанії

30 березня 2018, 10:28
2860
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні завершили злиття найбільші у світі пивні компанії - фото

AB InBev і Efes завершили об'єднання бізнесу в Росії та Україні

Найбільший в світі пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і лідер на ринку Туреччини Anadolu Efes, завершили злиття бізнесів на території Росії і України в рівних частках.

Про це повідомили в AB InBev, передає агенство Інтерфакс-Україна.

Виробнича мережа об'єднаної компанії складатиметься з 11 пивоварних заводів і трьох солодових комплексів в Росії, а також з трьох пивоварних заводів в Україні.

У портфелі брендів AB InBev Efes будуть міжнародні та локальні марки - Spaten, Corona Extra, BUD, Velkopopovicky Kozel, Miller Genuine Draft, Hoegaarden, Старий мельник з барильця, Клинське, Білий ведмідь.

"Ми впевнені, що об'єднання наших бізнесів і експертизи, різнопланового портфеля брендів і великого асортименту пива, який ми пропонуємо нашим споживачам, дозволить нам забезпечити зростання компанії і зайняти лідируючі позиції на російському і українському ринках", - зазначив президент AB InBev Efes Шпаков.

Рада директорів об'єднаної AB InBev Efes буде складатися з представників обох компаній в рівному співвідношенні. Головою ради стане Тунджай Озільхан, глава ради директорів Anadolu Group і Anadolu Efes. Управлінська команда буде працювати під керівництвом Дмитра Шпакова, президента AB InBev в Росії і в Україні, який обійме посаду президента AB InBev Efes. Рой Корніш, генеральний директор Пивоварні Москва-Ефес, працюватиме на посаді фінансового директора.

Показники об'єднаної компанії будуть консолідовані в звітність Anadolu Efes. AB InBev не включатиме результати в свою глобальну звітність, але буде враховувати отриманий прибуток як повернення інвестицій в спільне підприємство відповідно до розміру своєї частки.

Anadolu Efes раніше розкрила структуру угоди: її "дочка" Efes Breweries International NV вносить 99,9% часткою Пивоварні Москва-Ефес в нову дочірню компанію Efes - AB InBev Efes BV Потім AB InBev Western European Holding вносить в цю компанію свої російські та українські активи, а натомість отримує нові акції AB InBev Efes. Після завершення допемісії Efes Breweries International і AB InBev Western European Holding володітимуть по 50% акцій AB InBev Efes.

Оцінка вартості російських і українських активів AB InBev в межах угоди - $1,002-1,223 млрд (на основі методу дисконтування грошових потоків). Активи Efes були оцінені в $962 млн - $1,145 млрд, повідомляла компанія. Синергія від об'єднання оцінюється в $80-100 млн на рік за рахунок скорочення витрат.

Об'єднання операцій в Росії і Україні зміцнить конкурентні позиції брендів обох компаній і створить потенціал для майбутнього зростання. Амбіції об'єднаної компанії - стати лідером на ринках пива в Росії і Україні, зазначається в повідомленні Efes.

Нагадаємо, що в серпні 2017-го найбільший світовий пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) зі штаб-квартирою в Бельгії та найбільша пивоварна компанія Туреччини Anadolu Efes (Efes) уклали угоду про наміри щодо об'єднання свого бізнесу на території Росії та України у рівних частках.

Передбачається, що угода може бути закрита до кінця першого півріччя 2018 року. Усі зміни набудуть чинності після закриття угоди, до цього моменту AB InBev і Anadolu Efes продовжуватимуть працювати як незалежні бізнеси.

Їй передувала угода зі злиття AB InBev і SABMiller, яка завершилася в жовтні 2016 року і в результаті якої AB InBev отримала 24% акцій Anadolu Efes.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, Сан ІнБев Україна є однією і найбільших компаній пивоварного ринку України, займаючи 30% українського ринку. Їй належать Чернігівський, Харківський і Миколаївський заводи. Портфель пивних брендів складається з глобальних торгових марок: BUD, Corona Extra, Stella Artois; міжнародних: Corona, Staropramen, TALLER, Hoegaarden, Leffe, Löwenbräu, Franziskaner, Spaten, Beck's, а також локальних: Чернігівське, Рогань, Янтар, Жигулівське.

Компанії Efes в Україні належить пивоварний завод у Донецьку, який зараз на непідконтрольній Україні території. На сайті компанії зазначено, що вона втратила контроль над цими потужностями з 1 лютого 2017 року.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

24 березня, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
10148
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
6792
Компанії/Ринки

Вчора, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
2695

Головне

Компанії/Ринки

Вчора, 16:27

thumb img
Без Коболєва. Стали відомі кандидати в члени наглядової ради Укрнафти
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
Футбол

Сьогодні, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом