В Україні запустять нові е-майданчики для реєстрації оцінки нерухомості

24 липня 2018, 18:23

Фонд державного майна (ФДМ) планує запустити ще три електронні майданчики для внесення звітів про оцінку нерухомості в Єдину базу даних звітів про оцінку, крім існуючої платформи Оценка.online.

Про це повідомили у ФДМ, передає Інтерфакс-Україна.

"Найближчим часом очікується, що буде авторизовано ще три електронні майданчики: професійна оцінка, експрес-оцінка, реєстр оцінки, а протягом одного-двох місяців очікується ще більша кількість авторизованих електронних майданчиків, які будуть створені іншими особами в рамках їх господарської діяльності", - відзначили у ФДМ.

Відео дня

У той же час, Українське товариство оцінювачів (УТО) в листі до ФДМ відзначило, що введення Єдиної бази з модулем, який не допускає реєстрації звіту, якщо зазначена ціна нижче мінімального значення для такого об'єкта, з одночасною відмовою від існуючої бази заподіює шкоду учасникам ринку нерухомості.

"Вартість послуг, запропонована поки єдиним функціонуючим майданчиком (390 грн ред.), є економічно необґрунтованою і суттєво завищеною і призводить до істотного збільшення транзакційних витрат громадян (особливо в невеликих населених пунктах) і в багатьох випадках навіть перевищує ціну послуг з оцінки", - йдеться у листі УТО.

Суспільство оцінювачів також зазначає, що індикативи (мінімальна вартість нерухомості), за якими система може не допустити внесення звіту про оцінку в базу, не завжди відповідають ситуації на ринку.

Крім того, в УТО заявили, що майданчик Оценка.online має проблеми з реєстрацією оцінювачів на майданчику, з безпідставним списанням коштів у разі відмови в реєстрації звіту, а робота технічної підтримки є незадовільною.

У той же час, в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров заявив, що Фонд відкриє гарячу лінію для допомоги з внесенням звіту у базу або отриманням результату перевірки.

Нагадаємо, що 20 липня ФДМ запустив оновлену Єдину базу даних оцінки нерухомості, яка виключає сумнівні угоди з оподатковуваним майном.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X