В Україні запустили онлайн-сповіщення про будівництво приватних будинків

19 липня 2018, 20:04

Державна архітектурно-будівельна комісія (ДАБІ) запустила сервіс автоматичного онлайн-повідомлення про початок будівництва для частини об'єктів незначного класу наслідків (СС1) - приватних будинків і господарських будівель.

Про це повідомив глава ДАБІ Олексій Кудрявцев, передає Інтерфакс-Україна.

"Об'єкти СС1 по дуже простій формі - повідомлення - можна подати (через сайт електронних сервісів ДАБІ або урядовий портал - ред.), і вже на наступний день починати будівництво. Ці об'єкти становлять більше, ніж 80% будівництва. Є області, де цей показник досягає і 90%. Сьогодні ця послуга вводиться тільки для приватного сектора, а в майбутньому плануємо ввести цю послугу для всіх об'єктів СС1", - розповів він.

Відео дня

У ДАБІ також відзначили, що подати електронну повідомлення про початок будівництва можна на зведення приватних житлових і дачних будинків площею до 300 кв. м і висотою до двох поверхів, а також господарських будівель і споруд на присадибних ділянках.

Як зазначив глава відомства, нова система є повністю автоматизованої, тобто повідомлення вносяться системою до Реєстру дозвільних документів ДАБІ без участі чиновників.

Крім того, система пов'язана з Держреєстром майнових прав на нерухоме майно Міністерства юстиції і автоматично підтягує дані про земельну ділянку.

Кудрявцев також зазначив, що ДАБІ має намір розширити послугу електронного повідомлення про початок будівництва для тих об'єктів СС1, які не ввійшли до існуючого переліку.

"Ми зробимо все, щоб до кінця року (повідомлення про будівництво всіх об'єктів класу СС1 - ред.) були в автоматичному електронному форматі", - додав Кудрявцев.

За його словами, паралельно з електронною послугою бажаючі, як і раніше, мають можливість подати повідомлення про початок будівництва через центри надання адмінпослуг.

Показати ще новини
Радіо NV
X