В Україні запустили найбільшу сонячну електростанцію

25 квітня 2018, 08:51

У місті Токмак Запорізької області ввели в експлуатацію першу чергу найбільшої в Україні сонячної електростанції Тоkmak Solar Energy.

Про це повідомила прес-служба компанії, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Потужність першої черги - 11 МВт, загальна потужність після завершення будівництва становитиме 50МВт. Перша черга сонячної електростанції вже підключена до Єдиної енергосистеми України. Повне завершення будівництва заплановано на грудень цього року. Після завершення будівництва електростанція зможе забезпечувати електроенергією шість районів Запорізької області, в тому числі й курорти на узбережжі Азовського моря.

Відео дня

"Завдяки роботі СЕС Тоkmak Solar Energy економія викидів СО2 в атмосферу становитиме близько 24 тис. тонн на рік що дорівнює кількості викидів в атмосферу близько 15 тис. автомобілів", - зазначив голова наглядової ради Токмак Солар Енерджі Олександр Репкін.

Інвесторами проекту виступілa інвестиційна компанія Astra Capital Group у партнерстві з державним Укргазбанком.


Компанія Токмак Солар Енерджі була створена 9 червня 2011 року. Основний вид діяльності компанії - перетворення енергії сонячного випромінювання в електроенергію. У грудні 2012 року компанія ввела в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 10 МВт в с. Новому, Токмацького району, Запорізької області. Електростанція розташована на території площею 32 га.


Нагадаємо, що влітку 2017 року компанія UDPR ввела в експлуатацію Димерську сонячну електростанцію в Київській області.

Крім того, в квітні минулого року в Яворівському районі Львівщини відкрили першу чергу нової електростанції Озерна потужністю 9,9 МВт.

А на початку січня цього року канадська TIU побудувала сонячну електростанціювстановленою потужністю 10,5 МВт в Нікополі Дніпропетровської області за €10 млн.

В лютому українська компанія Солар Парк побудувала і ввела в експлуатацію нову сонячну електростанцію в Запорізькій області.

Показати ще новини
Радіо NV
X