В Україні запускають проект електронних аукціонів

25 березня 2016, 17:20
Українські розробники працюють над проектом системи електронних аукціонів, за якою держава зможе продавати або здавати в оренду активи

Про це повідомляє AIN.

Нововведення буде працювати за принципом Blockchain, тобто, буде децентралізоване. На аукціоні зможуть продавати землю, ліцензії або нерухомість.

Як повідомляє видання, використання розподілених систем за типом Blockchain мінімізує маніпуляції чиновників в цьому процесі.

Відео дня

В середу, 23 березня, державні органи, зокрема й Фонд держмайна, Держземагентства та представники бізнесу підтримали меморандум про її використання.

Системи буде працювати на основі таких принципів, як прозорість процедур, децентралізація, використання на умовах Open Source License і на хмарних технологіях, відкритість первинних даних через API. Дані в системі автоматично синхронізуються між усіма майданчиками.

Над проектом працює команда, яка брала участь у створенні ProZorro.

"ProZorro в свій час був революційним проектом, але ця система працює навіть краще. Залучені в систему сервери-ноди валидируют всі дані і зберігають їх распределенно. Це означає, що "вимкнути" таку систему не можна", – заявив один з авторів системи, радник Адміністрації президента Давид Кізірія.

У минулому році Фонд держмайна України затвердив порядок проведення електронних аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації.

Показати ще новини
Радіо NV
X