В Україні запускають оповіщення компаній про кібератаки

26 вересня 2017, 14:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Оператор мобільного зв'язку lifecell передал департаменту кіберполіції систему власної розробки для екстреного реагування в умовах надзвичайних ситуацій Emergency Notification System (ENS)

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"ENS дає змогу локалізувати кіберзагрозу й уникнути розповсюдження. У період тестування системи працівниками кіберполіції вже вдалося уникнути кіберзагрози в одній із корпорацій. Співробітники, які отримали сповіщення, протягом п'яти хвилин змогли поширити інформацію про загрозу серед своїх колег", - повідомив начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

Відео дня

У компанії зазначили, що незалежно від того, де знаходиться співробітник, на мобільний телефон приходить повідомлення про загрозу. Окрім цього, повідомляється, що за три хвилини вдається проінформувати понад тисячу осіб. Однак повідомлення будуть приходити не всім, так як можуть містити інформацію для службового користування.

У кіберполіції додали, що зараз в базі кіберполіції знаходиться 560 суб'єктів державного та приватного сектора, третина з яких вже дала згоду працювати через таку систему. Також зазначаеться, що серед державного сектора 15 компаній дали згоду і надали інформацію для роботи через систему.

Відзначається, що на сайті кіберполіції буде розміщена форма, через яку можна підключитися до системи. Однак система буде доступна тільки для тих, хто використовує статичну IP-адресу.

"Система матиме й комерційну складову. До неї зможуть підключитися також сім'ї, окремі громадяни для сповіщення в разі не тільки кібератаки, а й інших надзвичайних ситуацій", - зазначив головний виконавчий директор lifecell Імет Язиджі.

Нагадаємо, 27 червня, українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, ряду банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України. СБУ оприлюднила рекомендації щодо захисту від вірусу Petya.A.

Також в зв'язку з потужними кібератаками, які понесла напередодні Україна, в НАТО заявили про посилення співпрацю з Україною в цій сфері

Крім того, напередодні Дня Незалежності президент української IT-компанії Октава Капітал Олександр Кардаков заявив про масову розсилку заражених вірусами електронних листів.

31 серпня президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про заходи щодо посилення кібербезпеки в державі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X