В Україні запропонували ввести тимчасову реєстрацію автомобілів на єврономерах

16 листопада 2017, 08:45
Кабмін хоче зобов'язати власників транспортних засобів, що тимчасово ввозяться в країну, ставити їх на облік протягом 10 робочих днів

Як передає Інтерфакс-Україна, уряд зареєстрував у Верховній Раді законопроект №7286, який пропонує встановити, що особисті транспортні засоби, тимчасово ввезені в Україну більш ніж на 90 днів, протягом 10 робочих днів підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації.

Відео дня

"Сьогодні верблюд- аватар- нерезидент України оформляє авто на єврономерах, як тимчасово ввезене, на митниці і йде назад на територію Литви або Польщі. А тепер він буде зобов'язаний приїхати за місцем проживання покупця авто - українця, піти в СЦ МВС і зареєструвати там авто на єврономерах, вказавши адресу українця. Така норма і раніше була прописана в постанові КМУ 1388, а тепер буде і в Законі", - пояснює генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

За його словах, порядком постановки на облік може бути передбачено, зокрема, що українець повинен буде надати заяву про свою згоду зареєструвати авто за нерезидентом-іноземцем за своїм місцем проживання.

Крім цього, авто необхідно попередньо застрахувати в Україні на час його перебування у країні.

Передбачається також створення реєстру зареєстрованих авто на іноземних номерах.

Таким чином, всі власники авто "на бляхах" після прийняття закону будуть зобов'язані або знайти того самого нерезидента-іноземця, який раніше ввіз їх авто і умовити його поїхати до місцевого Сервісний центр МВС для реєстрації, або здати це авто на розбирання.

Нагадаємо, що за даними ДФС станом на 1 листопада 2017 року на території України знаходилося понад 383,3 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, в тому числі з порушенням терміну - майже 236,6 тис. автомобілів

При цьому в січні-жовтні в Україну ввезено 865 тис. авто з іноземною реєстрацією, в тому числі 681,6 тис. авто ввезено в режимі транзиту і майже 183,4 тис. - у режимі тимчасового ввезення

Нагадаємо, що у кінці липня Вищий адміністративний суд Києва виніс перше рішення щодо водія автомобіля з іноземними номерами. Штраф склав 420 тис. Грн.

Раніше також повідомлялося, що уряд готовий взяти участь у підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

При цьому на початку вересня Державна фіскальна служба України стверджувала, що у країні незаконно перебувають 63,9 тис. автомобілів на іноземних номерах.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступну розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старше 2010 року випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що вартість розмитнення авто на Єврономер складе від €1 тис.

Пізніше вона зазначити, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X