Україна підключила до енергосистеми ще один атомний енергоблок

25 липня, 09:03
Рівненська АЕС (Фото:НАЕК Енергоатом)

Рівненська АЕС (Фото:НАЕК Енергоатом)

Україна підключила до енергосистеми ще один енергоблок Рівненської АЕС. Наразі в Україні працюють 10 атомних енергоблоків із 15.

Україна збільшила кількість енергоблоків АЕС, що працюють, з дев'яти до десяти — до мережі підключено ще один блок Рівненської АЕС.

Про це йдеться у повідомленні Міжнародного агентства з ядерної енергії.

Відео дня

Таким чином, в Україні працюють три енергоблоки окупованої російськими військами Запорізької атомної станції, три — Рівненської та по два блоки Південноукраїнської та Хмельницької АЕС.

Загалом в Україні налічується п'ятнадцять блоків АЕС.

За словами гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі, останні повідомлення « про події на Запорізькій АЕС або поблизу неї» свідчать про все більш тривожну ситуацію.

Він закликав до максимальної стриманості, щоб уникнути будь-якої аварії, яка може загрожувати здоров'ю населення в Україні та інших місцях.

У МАГАТЕ зазначили, що останнім часом з'явилися повідомлення ( Як у ЗМІ, так і у формі офіційних повідомлень, отриманих агентством), про те, що умови, з якими стикається український персонал на АЕС, погіршилися ще більше.

Раніше повідомлялося, що Україна переводить на американське паливо третю АЕС — в активну зону реактора енергоблока № 3 Рівненської АЕС завантажили збирання, що виділяють від американської компанії Westinghouse.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X