В Україні задумалися про скасування права постійного користування землею

18 грудня 2017, 20:48
Міністерство аграрної політики і продовольства України пропонує виключити можливість надання земельних ділянок на правах постійного користування

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з відповідним проектом закону, фізичним і юридичним особи, які мають право постійного користування земельними ділянками, дозволять переоформити їх в оренду терміном на 50 років, або викупити з відстрочкою платежу на 30 років.

Відео дня

У документі говориться, що несільськогосподарські державні і комунальні підприємства автоматично отримають право господарського ведення на ділянках, які були у постійному користуванні.

При цьому, сільгосппідприємства державної і комунальної форм власності повинні будуть переоформити землю, яка була у постійному користуванні, в оренду на 50 років.

Несільськогосподарські ділянки, які знаходяться в оперативному управлінні або в господарському веденні, також можуть бути передані в оренду виключно через земельні торги на строк не більше 3 років, сільгосппризначення - не більше 7 років.

При цьому передача в оренду ділянки можлива не раніше, ніж через три роки з дня надання на нього права оперативного управління або господарського ведення.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X