В Україні заборонили видачу спецдозволів на видобуток в обхід аукціонів

8 червня 2018, 17:46

Кабінет міністрів України заборонив видачу спеціальних дозволів на нафтогазові площі в обхід аукціонів через механізм апробації.

Про це йдеться у постанові уряду №333 від 25 квітня 2018 року.

Відзначимо, що документ коригує низку норм, викладених в ухвалах Кабміну №954 і 615 від 30 травня 2011 року.

Зокрема, скасовано плату за приріст запасів і плату за продовження дії нафтогазової ліцензії. Надалі держава стягуватиме з надрокористувачів тільки плату за первинне отримання ліцензії і ренту, відповідну обсягом видобутих вуглеводнів.

Відео дня

Крім того, в постанові йдеться, що в подальшому при отриманні нафтогазової ліцензії на морському шельфі, компаніям не знадобляться узгодження облрад.

Документ також дає можливість компаніям - власникам ліцензій передавати їх своїм дочірнім підприємствам, але тільки до кінця 2018 року.

Уряд також дозволив продовжувати дію спецдозволів для компаній, що мають податкові борги, проте з обмеженням права розпорядження здобутим сировиною.

Крім цього, вводиться перехідний період для належного виконання вимог закону Про оцінку впливу на навколишнє середовище.

Нагадаємо, що у квітні уряд скасував платежі для надрокористувачів за приріст запасів корисних копалин і продовження дії спецдозволів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X