В Україні заборонили кіоски та білборди на тротуарах

6 липня 2018, 11:39

В Україні ввели заборону на встановлення тимчасових споруд, рекламних та інших конструкцій на пішохідних зонах тротуарів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає прес-служба міністерства.

Відповідна норма міститься у нових державних будівельних нормах (ДБН) В.2.3-5: 2018 Вулиці та дороги населених пунктів, які набудуть чинності з 1 вересня.

Відео дня

"Пішохідні зони на те і називаються" пішохідними ", тому що призначені для пішоходів, для їх зручності та комфорту в пересуванні. Тому логічно, що на цих шляхах не потрібно встановлювати рекламні конструкції, кіоски, розміщувати люки та дощоприймачі, адже це заважає безперешкодному руху тротуарами і навіть може становити небезпеку для пішоходів", - пояснив Парцхаладзе.

У Мінрегіоні також відзначили, що згідно з новими ДБН, на пішохідних зонах тротуару не допускається встановлення: дорожнього огородження та опор, рекламних конструкцій, тимчасових споруд (торговельних кіосків, павільйонів, лотків, палаток тощо), люків і дощоприймачів; сходів і ґанків будівель тощо.

Крім того, документ розроблений на заміну аналогічних ДБН 2001 року і поширюються на нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих вулиць і доріг.

Нагадаємо, що 4 липня Верховна Рада заборонила розміщення реклами на опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах і обладнанні зовнішнього освітлення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X