В Україні заарештували рахунки світового газового трейдера

26 вересня 2017, 13:07
Печерський районний суд Києва заарештував рахунки компанії Трафігура Україна (Trafigura) у Держказначействі і Альфа-Банку

Про це йдеться у визначенні суду від 19 вересня, оприлюдненому в держреєстрі.

Арешт передбачає заборону будь-яких операцій з коштами на рахунку у Держказначействі і видаткових операцій - за рахунками в Альфа-Банку. Арешт накладено за клопотанням слідчих Генеральної прокуратури у рамках розслідування за фактом розкрадання коштів посадовими особами держпідприємством Укрспирт при закупівлі природного газу. Розслідування було розпочато у середині липня цього року.

Відео дня

"З матеріалів кримінального провадження випливає, що в період 2016-2017 років по теперішній час посадові особи ДП Укрспирт, Скела Терціум і невстановлені слідством особи створили злочинну групу і направили свої протиправні дії на незаконне збагачення шляхом проведення процедур тендерних закупівель природного газу для ДП Укрспирт", - йдеться в ухвалі суду.

Банківські рахунки фігуранта розслідування - компанії Скела Терціум також заарештовані, пише галузевий портал enkorr. Крім того, під арешт потрапили рахунку управляючої компанії Смарт Енерджі (об'єднує 3 газовидобувні компанії), Крафт Енерджі (імпортер, який торгує на біржі природним газом) і ще близько 20 компаній.

У прес-службі Смарт-Енерджі повідомили, що у 2016-2017 роках компанія не мала ніяких взаємин ні з Укрспиртом, ні зі Скелею Терціум.

З оприлюднених у системі ProZorro даних про тендери ДП Укрспирт на поставку природного газу за цей період слідує, що ні Трафігура Україна, ні Смарт Енерджі, ні Крафт Енерджі не брали участь і не перемагали у тендерах держпідприємства.

У цей період на газових тендерах Укрспирту перемагали компанії Променерго-Ресурс, Еско-Північ, Газсервістрейд, ЛНГ-Трейдинг і Нафтогазгрупп Деметра. Жодна з цих компаній не згадується в оприлюднених на сьогодні визначеннях суду по проведеній Генпрокуратурою справі Укрспирту.


Trafigura - третій у світі сировинний трейдер після Vitol і Glencore, що спеціалізується на торгівлі металами, газом, нафтою і мінеральними добривами. Його виручка за 2016 рік склала $98,1 млрд. Компанія має 65 офісів у 36 країнах світу.

Трафігура Україна зареєстрована 6 липня 2016 року. 99,5% статутного капіталу компанії належить нідерландській Trafigura Venchures, інші 0,5% - Наталії Афанасьєвої.


Нагадаємо, що Trafigura у червні у 8 разів наростила обсяги поставок природного газу в Україну на адресу своєї дочірньої компанії Трафігура Україна в порівнянні з імпортом у травні.

Крім того, у вересні в підземні сховища газу України було закачано перші 3 млн куб. м газу в режимі "митний склад" за заявками міжнародних трейдерів Trafigura Sarl (Швейцарія) і MND (Чехія).

Показати ще новини
Радіо NV
X