Колишній депутат Держдуми РФ. В Україні заарештували майно та корпоративні права російського паперового магната на суму понад 1 млрд грн

6 вересня, 15:56
Володимир Крупчак (Фото:krupchak.com)

Володимир Крупчак (Фото:krupchak.com)

В Україні заарештовано корпоративні права та майно російського бізнесмена та колишнього депутата Держдуми РФ Володимира Крупчака. В Україні йому належав Київський картонно-паперовий комбінат — виробник туалетного паперу Обухів.

В Україні заарештовано корпоративні права та майно 25 об'єктів нерухомості підприємств, власником яких є росіянин, колишній депутат Державної думи РФ на суму понад 1 млрд грн.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора.

У прокуратурі не назвали імені російського бізнесмена, проте, як пише видання Liga.net, йдеться про 64-річного Володимира Крупчака.

Крупчак — полковник російської армії у відставці, який понад 20 років провадив бізнес в Україні. Його основним активом у країні був Київський картонно-паперовий комбінат ( Обухів). Також у Крупчака було українське громадянство, від якого він нібито відмовився влітку 2020 року .

За даними слідства, у 2019—2021 роках керівництво підприємств ухилилося від сплати податків на загальну суму понад 132 млн грн, і легалізувало майно в особливо великих розмірах.

Досудове розслідування проводить Бюро економічної безпеки.

Крупчак народився Архангельської області Росії. Його головний актив – Архангельський целюлозно-паперовий комбінат. В Україні Крупчаку належить Київський картонно-паперовий комбінат, відомий виробництвом туалетного паперу Обухів.

Як писало видання Forbes Україна, Крупчак отримав громадянство України у 2007 році за указом Віктора Ющенка. Тоді проти бізнесмена було відкрито кілька кримінальних справ у Росії. У червні 2008 року російські правоохоронці намагалися затримати Крупчака у Сімферополі. Уникнути затримання йому допоміг український паспорт.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X