В Україні з вересня з'являться нові купюри 20 грн

17 липня 2018, 12:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України (НБУ) вводить з 25 вересня банкноту номіналом 20 грн з оновленим дизайном і удосконаленою системою захисту.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко зазначив, що згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім виключити спроби шахраїв підробити банкноти.

Відео дня

"Це - третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот старого зразка, розпочате Національним банком у 2014 році для підвищення надійності гривні", - зазначив Зайвенко.

Національний банк планує виготовити і ввести в готівковий обіг близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 грн для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать новими банкнотами українців, зазначив він.

Станом на початок липня цього року кількість банкнот номіналом 20 грн в обігу склала близько 127 млн ​​штук (близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).

Банкноти зразка 2003 і 2018 року будуть перебувати в обігу одночасно, і після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот не потрібно буде обмінювати банкноти старого зразка на нові.

Нагадаємо, у квітні 2016 року Національний банк ввів в обіг банкноту нового зразка номіналом 500 грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X