В Україні з'явився новий постачальник газу для населення

4 липня 2017, 12:36
Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), видала компанії Газопостачальна компанія Нафтогаз України (ГКНУ) ліцензію на поставку природного газу

Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

100% ТОВ ГКНУ належить Газ України, дочірньої компанії НАК.

Раніше головний комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко повідомив, що НАК запропонував Кабінету міністрів України покласти на компанію функції постачальника газу населенню в рамках механізму спеціальних зобов'язань (PSO).

Відео дня

За його словами, НАК буде ініціювати зміну постанови Кабміну про PSO, з метою виключити "газзбути" (приватні компанії, що належать власникам облгазів - ред.) з ланцюжка постачання газу населенню в рамках спецзобов'язань. Так, якщо побутовий споживач не вибере собі постачальника, то обсяги його споживання повинні бути автоматично віднесені на НАК, як реального власника газу.

У Нафтогазі вважають, що "газзбути" в існуючому форматі є псевдо-постачальниками газу, оскільки не несуть відповідальності і ризики, пов'язані з поставками газу кінцевому споживачу.

Нафтогаз України, зокрема, повинен надавати газ для потреб населення в необмеженій кількості по заявці таких підприємств, які мають монопольний і неконтрольований доступ до споживачів. При цьому Нафтогаз, який відповідає за формування достатнього ресурсу газу, не має доступу до даних про обсяги його фактичного використання побутовими споживачами і не має будь-яких гарантій з оплати поставлених обсягів з боку визначених постановою підприємств.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X