В Україні запроваджують нові вимоги до теплоізоляції будівель

21 серпня 2018, 11:37

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вводить в державних будівельних нормах (ДБН) європейські вимоги до теплоізоляції фасадів будівель.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, передає прес-служба міністерства.

За його словами, завдяки цьому українці зможуть економити до 15% теплової енергії на ресурсах щорічно. Відповідні норми містяться в проекті нових ДБН.

Відео дня

"Для більшості країн Європи та світу економія на енерговитратах є правилом. В Україні це тільки починають впроваджувати. Тому під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції ми запропонували привести у відповідність до європейських вимоги щодо проведення таких заходів, впровадити використання сучасних технологій і матеріалів, підвищити надійність їх використання. Завдяки цьому українці зможуть заощаджувати до 15% тепла. Загалом це близько 3 млрд грн економії за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструюватися та будуватися таких будинків, тим більше зростатиме економія", - зазначив він.

За словами Парцхаладзе, проведення таких заходів дозволить також на 15-20% підвищити термін експлуатації будівель.

"Якщо сьогодні приблизний строк експлуатації будівлі становить 100 років, то проведення заходів із теплоізоляції фасадів продовжує їй життя ще до 20 років", - розповів заступник міністра.

Норми розповсюджуються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації). Оновлений ДБН розроблено Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій та буде прийнятий найближчим часом, запевняють в міністерстві.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X