В Україні запровадили нові тарифи на зберігання газу

7 серпня 2018, 08:25

Оператор газотранспортної системи компанія Укртрансгаз із 1 серпня перейшла на принцип плати за замовлену потужність під час тарифікації послуг підземних сховищ газу (ПСГ).

Про це повідомила прес-служба компанії.

Зміна системи оплати здійснена відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №480 від 19 червня.

Відео дня

"Нові тарифи встановлюють плату за потужність закачування, відбору та робочого об'єму зберігання газу, тоді як попередні передбачали плату за фактичний обсяг закачування, відбору та зберігання", - зазначають в Укртрансгазі.

Новий тариф на закачування в ПСГ зафіксовано на рівні 64,4 грн за тис. куб. м на добу (раніше діяв тариф 32,9 грн за тис. куб. м), на зберігання - 0,2 грн за тис. куб. м на добу (раніше - 46,2 грн за тис. куб. м), на відбір - 67,1 грн за тис. куб. м на добу (раніше - 32,9 грн за тис. куб. м). "Ці ж тарифи будуть застосовуватися і для послуги "митний склад", - уточнюють в компанії.

Як повідомлялося, станом на початок сезону відбору газу з ПСГ 2017/2018 рр, в ПСГ був газ 244 компаній, в т.ч. три іноземні - з Чехії, Голландії та Швейцарії.


Укртрансгаз, 100% якого належить НАК Нафтогаз України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 11 підземних сховищ газу країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X