В Україні запровадили нове маркування тютюнових виробів

12 квітня 2018, 14:14

В Україні з 1 липня 2018 року буде запроваджено нові акцизні марки для тютюнових виробів. Зміна не торкнеться сигарет з фільтром і без фільтра, цигарок.

Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів України 4 квітня, передає Інтерфакс-Україна.

Документ набуває чинності з дня його опублікування, крім підпунктів 2 і 3 пункту 1, пункту 3, які набувають чинності з 1 липня 2018 року.

Відео дня

Виготовити марки нового зразка мають до 25 червня. Забезпеченням процесу доручено зайнятися Державній фіскальній службі (ДФС).

Також зміни внесено в положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Зокрема, зразки марок розробляються Мінфіном разом з ДФС, МЕРТ, СБУ, МВС, Мін'юстом і затверджуються Кабміном.

Марка для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), вітчизняного виробництва виробляється у зеленій колірній гамі; алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, вітчизняного виробництва - червоної; напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва - фіолетового; напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва - помаранчевої.

Марка для тютюнових виробів вітчизняного виробництва з фільтром і без фільтра (цигарки) - зеленої, для інших тютюнових виробів вітчизняного виробництва - помаранчевої, для тютюнових виробів імпортного виробництва з фільтром і без фільтра (цигарки) - синій, для інших тютюнових виробів імпортного виробництва - бордовою кольоровою гамою.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні на 30% підвищився акциз на тютюнові вироби. Крім того, з кожним роком у майбутньому акциз буде підвищуватися на 20%, поки не досягне європейського рівня у €90 за тисячу сигарет.

Зазначимо, раніше виробники тютюнових виробів заявляли, що види акцизних марок на тютюнові вироби не відповідають чинній системі оподаткування, що ускладнює контроль обороту та створює можливості для ухилення від оподаткування.

При цьому згідно з чинним податковим законодавством, ставка податку на сигарети встановлюється в гривнях за 1000 штук, тоді як ставка на сигари і сигарили встановлюється в гривнях за кілограм. При цьому як сигарети, так і сигарили маркуються однаковою акцизною маркою.

Показати ще новини
Радіо NV
X