В Україні вперше виділили землю під будівництво вітроелектростанції в Чорнобильській зоні

8 листопада, 12:52
266
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Уряд вперше схвалив виділення землі в зоні відчуження під ВЕС

Фото: Pixabay

7 листопада Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив рішення виділити земельні ділянки на території Чорнобильської зони відчуження під будівництво об'єктів вітрової енергетики.

Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Так, дозвіл видано компанії Вітряний парк Поліський на розробку проекту землеустрою на декількох ділянках в Іванківському районі Київської області загальною площею 7 га для розміщення, будівництва, експлуатації будівель і споруд об'єктів вітрової енергетики.

"Сьогодні було "зелене світло" від уряду щодо розвитку вітроенергетики в Чорнобильській зоні. Це не лише хороша новина для потенційних інвесторів, а й продовження взятого нами курсу на збільшення частки альтернативної енергетики у загальному енергобалансі країни", - прокоментував рішення міністр Остап Семерак.

Він нагадав, що в минулому році уряд прийняв ряд важливих рішень, які спростили процедуру для ведення господарської діяльності на цій території.

"Зона відчуження має високий рівень інвестиційної привабливості. Це підтверджують інвестори з різних країн світу. Вони готові вкладати сюди кошти", - зазначив Семерак.

За його словами, за два роки на відведення земельної ділянки в зоні відчуження з метою реалізації проектів відновлюваної енергетики надійшло понад 60 заявок від інвесторів: як вітчизняних компаній, так і компаній з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Японії та Білорусі.

Згідно з пояснювальною запискою до рішення, наявної в розпорядженні агентства Інтерфакс-Україна, компанія Вітряний парк Поліський направила відповідне клопотання на початку листопада 2017 року.

У розпорядженні йдеться, що в подальшому ця ділянка буде передана компанії в оренду на 49 років для розміщення вітрової електростанції.


Згідно з даними держреєстру, Вітряний парк Поліський створений в жовтні 2016 року зі статутним капіталом 1,5 тис. грн. Його власником і директором є Світлана Вінник з Ірпеня.

На початку квітня цього року компанія повідомила про плани побудувати Поліську ВЕС встановленою потужністю 40 МВт. У той же час на сайті групи компаній Вітряні парки України, поки мова йде про одну вітроустановку на 4,5 МВт з планованим завершенням монтажу в квітні-серпні 2019 року.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися