В Україні збанкрутів ще один банк

3 березня 2017, 10:19
8786
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: banco.az

Вектор Банк віднесли до категорії неплатоспроможних

Національний банк України (НБУ) визнав неплатоспроможним Вектор Банк (Київ)

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Відповідне рішення №112-рш/БТ прийнято правлінням центробанку у зв'язку з істотним скороченням ліквідних коштів банку та поданням недостовірної статистичної звітності.

"Істотне зменшення ліквідних коштів банку та подання недостовірної статистичної звітності стали причинами призначення в банк куратора і віднесення Вектор Банку до категорії проблемних", - йдеться в повідомленні.

Як зазначає регулятор, статтею 58 Закону України Про банки і банківську діяльність встановлено обов’язок власників істотної участі в банку вживати своєчасних заходів для запобігання настанню неплатоспроможності банку. Проте, єдиний власник Вектор Банку не надав фінансової підтримки банку.

За даними статистичної звітності Вектор Банку, залишок коштів на кореспондентському рахунку в Національному банку України є критично низьким - за станом на 1 березня 2017 складає 76 тис. грн, або 0,1% від зобов'язань банку.

Після віднесення Вектор Банку до категорії проблемних було виявлено факти невідображення ним у бухгалтерському обліку документів клієнтів, що не виконані у встановлений законодавством строк. Таким чином, Вектор Банк нездатний своєчасно і в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів. Також погіршилися фінансові показники діяльності банку.

НБУ відзначає, що 95% вкладників (852 людини) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми в обсязі 77,7 млн грн.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 08:18

article_img
Шість історій колишніх прихильників Brexit, які стали його противниками
Політика

Сьогодні, 09:05

article_img
Аналіз НВ. Що станеться, якщо переможе Тимошенко
Події

Сьогодні, 07:10

article_img
Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення

Головне

Футбол

Вчора, 23:53

article_img
УЄФА назвав претендентів на проведення фіналу ЛЧ у 2021 році
Фінанси

Вчора, 12:49

article_img
З 7 лютого оформлено 285 валютних е-лімітів для виведення коштів за кордон
Політика

Вчора, 15:46

article_img
"Виборчі піраміди": Держбюро розслідувань викликає на допит нардепа з Батьківщини - ЗМІ