В Україні збанкрутів ще один банк

3 коментувати
Вектор Банк віднесли до категорії неплатоспроможних
Фото: banco.az

Вектор Банк віднесли до категорії неплатоспроможних

Національний банк України (НБУ) визнав неплатоспроможним Вектор Банк (Київ)

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Відповідне рішення №112-рш/БТ прийнято правлінням центробанку у зв'язку з істотним скороченням ліквідних коштів банку та поданням недостовірної статистичної звітності.

"Істотне зменшення ліквідних коштів банку та подання недостовірної статистичної звітності стали причинами призначення в банк куратора і віднесення Вектор Банку до категорії проблемних", - йдеться в повідомленні.

Як зазначає регулятор, статтею 58 Закону України Про банки і банківську діяльність встановлено обов’язок власників істотної участі в банку вживати своєчасних заходів для запобігання настанню неплатоспроможності банку. Проте, єдиний власник Вектор Банку не надав фінансової підтримки банку.

За даними статистичної звітності Вектор Банку, залишок коштів на кореспондентському рахунку в Національному банку України є критично низьким - за станом на 1 березня 2017 складає 76 тис. грн, або 0,1% від зобов'язань банку.

Після віднесення Вектор Банку до категорії проблемних було виявлено факти невідображення ним у бухгалтерському обліку документів клієнтів, що не виконані у встановлений законодавством строк. Таким чином, Вектор Банк нездатний своєчасно і в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів. Також погіршилися фінансові показники діяльності банку.

НБУ відзначає, що 95% вкладників (852 людини) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми в обсязі 77,7 млн грн.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: