В Україні виставили на продаж суднобудівний завод за 1,8 млрд грн

22 серпня 2018, 10:59

Цілісний майновий комплекс Миколаївського суднобудівного заводу Океан виставлено на продаж за стартовою ціною 1,8 млрд грн в межах процедури його ліквідації після банкрутства.

Про це повідомила ліквідатор Ірина Сербін.

"Стартова ціна визначена за сумою всіх кредиторських вимог, які становлять більш ніж 1,8 млрд грн. З цієї суми понад 91 млн грн - заборгованість із заробітної платі", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Відео дня

Сербін уточнила агентству Інтерфакс-Україна, що відкритий аукціон запланований на 10:00 21 вересня 2018 року в адміністративно-лабораторному корпусі заводу в Миколаєві.

Крок аукціону - 0,5%, або 9 млн грн.

За словами ліквідатора, офіційне оголошення в 1987 сторінок зі всіма умовами та подробицями оприлюднено 21 серпня на сайтах Міністерства юстиції та Вищого господарського суду.

"Майже два роки боротьби за те, щоб повернути все в правове поле і продовжити процедуру ліквідації... Залишається сподіватися, що епоха так званих "відповідальних зберігачів" назавжди пішла в минуле, і оцінку їй дадуть компетентні органи. Саме зараз з'явився унікальний шанс вдихнути нове життя в українське суднобудування", - прокоментувала Сербін оголошення аукціону.

Водночас вона допустила, що ті, хто хотів би отримати Океан "просто так, безкоштовно", і вже робив це, можуть спробувати зірвати аукціон провокаціями та погрозами.


Миколаївський суднобудівний завод Океан (до квітня 2011 року - Вадан Ярдс Океан, до грудня 2008-го - Damen Shipyard's Okean, до лютого 2001-го - Суднобудівний завод Океан) спеціалізується на виробництві та ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.

У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом Океан за клопотанням близької, за деякими даними ЗМІ, до власника Смарт-груп Вадима Новинського Консалтинг-Гамма (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.).

9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на рухоме та нерухоме майно Океану і передав його на відповідальне зберігання директору Океан-Судноремонт, президенту Океану в 2010-2011 рр. Леоніду Шумило. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.

Водночас генпрокурор Юрій Луценко в вересні 2017 року заявляв про намір повернути в держвласність завод Океан.

Показати ще новини
Радіо NV
X