В Україні вирішили побудувати першу дорогу з вугільних відходів

19 січня 2018, 15:16
2046
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У 2018 році в Україні побудують першу експериментальну "вугільну" дорогу

ДТЕК планує побудувати ділянку автомобільної дороги з використанням попелошлаків – відходів вугільних теплоелектростанцій (ТЕС) у Львівській області до кінця 2018 року.

Про це розповів регіональний менеджер з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Енерго Петро Курляк, передає ЦТС.

Протяжність дороги складе 1 км – вона з'єднає кілька сільських населених пунктів.

"Компанія ДТЕК реалізовує пілотний проект з будівництва ділянки дороги з застосуванням попелошлакових матеріалів. Для вибору пілотного проекту з самого початку було кілька пропозицій і навколо них було багато суперечок. У підсумку, затвердили ділянку дороги, що проходить через чотири села у Львівській області – Перекалки-Рогалі- залізнична станція Добротвір-Матяші протяжністю 1 км", – повідомив Курляк.

Він також додав, що на сьогоднішній день компанія ЗахідДорПроект вже закінчила проектно-кошторисну документацію. У 2018 році планується проходження експертизи і будівництво пілотної ділянки дороги.

Як заявила менеджер департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго Тетяна Завгородня, в Україні утворюється близько 7,5 млн попелошлакових відходів на рік. З них 6 млн т генерує ДТЕК. В Європейських країнах відсоток утилізації попелошлакових відходів становить близько 92%, у США – 41%, Індії – 50%, Китаї – 65%. Показник, якого вдалося досягти ДТЕК на одній з ТЕС – 43%.

За її словами, використання попелошлаків значно знижує собівартість виробництва будматеріалів – не менш ніж на 15-20%, а вартість робіт з будівництва доріг – в середньому на 30%. У світовій практиці попелошлакові відходи використовували при будівництві швидкісної дороги Ейзенхауер в Чикаго і Ересуннскій моста між Данією і Швецією.

Відзначимо, що в минулому році міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявляв про плани міністерства щодо будівництва перших бетонних доріг в Дніпропетровській, Миколаївській та Одеській областях.

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 15:54

article_img
Британія відбирає гроші сумнівного походження у сина екс-прем'єра Молдови
Food&Drink

Сьогодні, 12:18

article_img
Шеф без татуювань і ресторан року в ПАР. У Парижі роздали премії World Restaurant Awards
Знаменитості

Сьогодні, 14:15

article_img
Помер Карл Лагерфельд. 10 цитат легендарного кутюр'є

Головне

Компанії/Ринки

Сьогодні, 12:09

article_img
Wizz Air з травня запускає два нових рейси з Києва
Події

Сьогодні, 10:27

article_img
Балуха етапували голодним і без речей - правозахисники
Події

Сьогодні, 16:12

article_img
В Одеській області розгромили офіс штабу Порошенка