В Україні вирішили по-новому відновлювати старі родовища газу

12 жовтня 2018, 08:55

Державна газовидобувна компанія Укргазвидобування запускає пілотний проект співпраці з нафтогазовим компаніям, у яких є сучасні технології інтенсифікації видобутку на зрілих і виснажених родовищах.

Зокрема Укргазвидобування пропонує укладати PEC-контракти (production enhancement contract - Комплексне підвищення видобутку газу) з інтенсифікації видобутку на зрілих і виснажених родовищах.

Відео дня

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

"Такий тип контракту ще не укладався в Україні, тому Укргазвидобування є першовідкривачем в цій області", - підкреслюють в компанії.

Контракт або кілька контрактів планується укласти на період 10 або 15 років з можливістю продовження ще на 10 років.

При цьому існуючі родовища Укргазвидобування були оцінені за основними показниками (сучасний обсяг видобутку, підтверджені запаси, глибини, IRR-буріння, співвідношення видобутку/запасів, запаси рідких вуглеводнів і т.д.) і за допомогою статистичних методів розділені на більш-менш однорідні кластери, серед яких були обрані ті, які можуть бути цікавими для співпраці.

У 2017 році компанія збільшила видобуток природного газу на 4,4%, до 15,3 млрд куб. м.

У січні-вересні 2018 року компанія збільшила видобуток газу на 0,8% до 11,4 млрд куб. м.

До 2020 року Укргазвидобування планує досягти річного видобутку газу в обсязі 20 млрд куб. м.


Укргазвидобування, 100% акцій якої належить НАК Нафтогаз України, є найбільшою газодобувної компанією України, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X