В Україні вирішили об'єднатися дві великі мережі супермаркетів

25 квітня 2018, 11:29
3010
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кінцевим бенефіціаром компаній-покупців є власник мережі супермаркетів Spar в Україні

Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав розгляд справи про придбання компанією Bronberry Development Inc. і Cremnos Investments Corp. контролю над компанією Холдинг Рітейл Лтд. (всі - Род-Таун, Британські Віргінські о-ви).

Про це повідомила прес-служба відомства.

Концентрація здійснюється на ринках роздрібної торгівлі переважно продовольчими товарами в Івано-Франківській і Рівненській областях.

Згідно з даними Єдиного держреєстру, кінцевим бенефіціаром компаній-покупців - Bronberry Development Inc. і Cremnos Investments Corp. - є Джеймс Джиліан Терезія. Він також є бенефіціаром компанії Арго-Р, яка розвиває мережу супермаркетів Наш край і Спар Україна Корп., що оперує мережею супермаркетів Spar, зазначає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з даними луцької інвесткомпанії VolWest Group, вона здійснює стратегічне управління обома продовольчими мережами.

За даними Єдиного держреєстру, Холдинг Рітейл Лтд. спільно з львівською компанією з управління активами Карпати-Інвест володіє Торговим домом Аванта, що виступає оператором торгових мереж під брендами Колібріс, 555 та АВС Маркет. Група компаній Аванта, крім торгівлі, розвиває напрям управління нерухомістю.

Інформацію про злиття бізнесів двох операторів, що працюють на роздрібному продовольчому ринку за схемою франчазінга, Інтерфаксу-Україна підтвердили два джерела, знайомі з ситуацією в компаніях. За їхніми даними, наразі угода "очікує остаточного рішення АМКУ".

Водночас в прес-службі VolWest Group не підтвердили і не спростували інформацію про плани об'єднати роздрібні бізнеси торгових мереж Колібріс, 555, Наш Край і Spar.

"У своїй господарській діяльності наша компанія дотримується всіх норм законодавства України. На сьогодні жодних дій з об'єднання чи злиття не відбувається, оскільки такі дії чітко регламентовані чинним законодавством", - сказали в прес-службі.


Торговий дім Аванта станом на вересень 2017 року мала 43 супермаркети Колібріс у Волинській, Львівській, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Вінницькій областях, а також три магазини 555 і 18 - АВС Маркет.

Крім цього, згідно з даними веб-сайту, торговий дім розвиває два проекти будівництва торгової нерухомості в Західній Україні - ТРЦ Оранж Плаза у Вараші Рівненської області площею 24 тис. м кв. і житомирський ТЦ Глобус площею 2,2 тис. кв. м.

Мережа супермаркетів Наш Край розвивається з 2001 року в трьох форматах: супермаркет, "магазин біля будинку" і "експрес" торговою площею від 200 кв. м до 1,6 тис. кв. м і асортиментом до 12 тис. найменувань.

За даними веб-сайту VolWest Group, на березень-2018 в цілому мережа Наш Край нараховує понад 230 магазинів в 19 областях України.

VolWest Group працює на ринку приватного капіталу України з 1992 року. Серед бізнес-проектів групи на кінець 2015 року, крім мережі супермаркетів Наш Край, - мережа піцерій Тарантела (на кінець 2015 року нараховувала вісім франчайзингових піцерій: сім в Луцьку, одна - в Камені-Каширському Волинської області).

Крім того, VolWest Group об'єднує девелоперську компанію West Development Group, дистрибуційну компанію Smart Logistics, компанію Кава Груп (офіційний і ексклюзивний представник Нестле Україна у Волинській області), компанію з продажу побутових обігрівачів і охолоджувальних пристроїв Техномодуль Ультра (раніше - Ультра Дім), медіакомпанію СіД Медіа холдинг (тижневик і інформаційно-розважальний портал Сім'я і дім, радіостанція СіД FM), луцький спортивно-розважальний комплекс Adrenalin City (загальна площа близько 100 тис. кв. м), бізнес-академію практичного менеджменту і комп'ютерну академію Крок.

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda
Події

Сьогодні, 09:14

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування
Політика

Сьогодні, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"

Головне

Політика

Вчора, 17:39

article_img
Тимошенко прокоментувала рейтинги Зеленського - ЗМІ
Культура

Сьогодні, 07:31

article_img
Оголошено переможців 69-го Берлінале
Футбол

Сьогодні, 13:41

article_img
Президент українського футбольного клубу пояснив зняття команди з чемпіонату